Stołeczny rynek ekologicznych projektów biurowych został uzupełniony o dwa kolejne projekty. Biurowiec Senator i kompleks Mokotów Nova, obydwa zlokalizowane w stolicy i zrealizowane przez Ghelamco Poland, otrzymały ekologiczny, europejski certyfikat BREEAM. Oba projekty zostały ocenione przez Building Research Establishment na poziomie „Very Good”. 

Inwestycje Senator i Mokotów Nova z powodzeniem przeszły kilkuetapowy proces weryfikacji prowadzony przez licencjonowanego asesora i spełniły wszystkie rygorystyczne wymagania certyfikacji BREEAM. Projekty certyfikowane były w systemie post construction, co oznacza, że w trakcie certyfikacji deweloper nie miał możliwości wprowadzania żadnych ulepszeń.

Budynek Senator zrealizowany jest przy ulicy Bielańskiej 12 w Warszawie. Budynek uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie w lipcu 2012 r. i dostarczył na rynek łącznie 25 000 mkw. powierzchni biurowej. Natomiast kompleks Mokotów Nova przy ulicy Wołoskiej to jeden z największych obiektów biurowych w tej części Warszawy. Obiekt oferuje łącznie 40 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A.

Zarówno Senator jak i Mokotów Nova są także oficjalnym partnerem programu Komisji Europejskiej pod nazwą: „GreenBuilding Programme”. Ghelamco Poland od lat realizuje swoje inwestycje zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Deweloper jako pierwszy w Polsce otrzymał oficjalny ekologiczny certyfikat BREEAM dla inwestycji biurowej. Obecnie firma ma na swoim koncie już pięć ekologicznych świadectw tego typu z oceną VERY GOOD – dla inwestycji Senator i Mokotów Nova oraz w latach 2010 – 2011 dla Trinity Park III, Crown Square i  Katowice Business Point.