Na Śląsku powstaje kolejne centrum logistyczne

  • 6 marca 2023
  • TerenyInwestycyjne.info

Katarzyna Dudzik, Developent Director w MDC²

Województwo śląskie ma najgęstszą w kraju sieć dróg ekspresowych i autostrad, dodatkowo przez obszar województwa przebiegają paneuropejskie korytarze transportowe. Krzyżują się tu dwie najważniejsze autostrady w Polsce: A4, łącząca wschód z zachodem Europy i pozwalająca przejechać z Ukrainy do Hiszpanii, i A1, która biegnie od północy do południa Europy i umożliwia przemieszczanie się od Morza Bałtyckiego do Morza Śródziemnego. Węzeł Sośnica pod Gliwicami został uznany przez GDDKiA za największy węzeł drogowy w Europie. Miasta aglomeracji górnośląskiej łączy także droga tranzytowa określana jako „wewnętrzna autostrada” – Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ). 

Ponadto województwo śląskie jest największym zurbanizowanym obszarem w Europie Środkowo-Wschodniej. Według statystyk co trzecie duże polskie miasto leży na jego obszarze*. Dzięki istotnym zasobom pracy, rozwiniętej infrastrukturze gospodarczej, wysokiemu poziomowi rozwoju gospodarki i bardzo dobrej dostępności transportowej województwo śląskie od kilkunastu lat utrzymuje się na pozycji najatrakcyjniejszego dla inwestorów regionu Polski. 

Na Śląsku powstaje kolejny park magazynowy

MDC² Park Gliwice to obiekt, który składać się będzie z trzech budynków o łącznej powierzchni ponad 57 000 mkw., zlokalizowanych na działce o powierzchni 13,4 hektara. Oddanie do użytkowania pierwszego z trzech budynków zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia 2023 r., a otwarcie dwóch pozostałych – na przełomie września i października 2023 r. Pierwsi najemcy wprowadzą się do parku już w trzecim kwartale bieżącego roku.

Nowoczesny park dystrybucyjny tworzony jest z uwzględnieniem wytycznych certyfikacji BREEAM New Construction minimum na poziomie Excellent dzięki licznym rozwiązaniom poprawiającym efektywność energetyczną budynków i otoczeniu przyjaznym dla wszystkich użytkowników parku.

– Spełniając kluczowe dla ewolucji biznesu założenia strategii zrównoważonego rozwoju, MDC² wypełnia najwyższe standardy jakości projektowania ekologicznego. Dzięki zachowaniu wysokiej jakości prowadzonego procesu inwestycyjnego i osiągniętym parametrom technologicznym obiekt w Gliwicach będzie się cechować znacznie niższymi kosztami użytkowania. Naturalną konsekwencją tej strategii jest ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Projekt został także opracowany z myślą o stworzeniu klimatu przyjaznego dla zdrowia i codziennego komfortu jego użytkowników. – mówi Katarzyna Dudzik, Developent Director w MDC².

W zakresie eksploatacji obiektu MDC² gwarantuje szeroko rozumiane energooszczędne rozwiązania dla najemców i obsługi budynku: zwiększoną izolację ścian, dachy przystosowane do instalacji paneli solarnych, ładowarki do aut elektrycznych, system monitorowania zużycia mediów, recykling wody deszczowej, tereny bioróżnorodne wokół budynków, strefy relaksu czy mini obiekty sportowe.

Projekt jest w całości finansowany przez Invesco, wiodącego na świecie inwestora i zarządcy aktywów nieruchomości komercyjnych.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów