Suwałki będą miały drugą obwodnicę

  • 26 lipca 2023
  • TerenyInwestycyjne.info

Budowa obwodnicy w Suwałkach (fot. UM Suwałki)

Ostatni etap „Trasy Wschodniej”, zwanej również wschodnią obwodnicą Suwałk, będzie miał około 760 metrów długości. Na tę inwestycję Władze Suwałk pozyskały dofinansowanie 20,2 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Koszt całościowy inwestycji to 38,3 mln zł.

Rozpocznie się ona na rondzie przy ulicy Wylotowej i zakończy na rondzie przy ulicy Sejneńskiej. W miejscu przecięcia z torami powstanie podziemny tunel. Droga tak jak wcześniej zrealizowane odcinki „Trasy Wschodniej” będzie miała chodniki oraz ścieżkę rowerową.

Podsumowując znaczy to tyle, że w przyszłym roku Suwałki będą miały już dwie obwodnice, co znacznie ułatwi komunikację a także poprawi komfort życia mieszkańców. - informuje magistrat.

Suwałki to atrakcyjne miejsce do prowadzenia działalności w handlu i usługach oraz rozwijania i prowadzenia działalności gospodarczej w różnych branżach. Sprzyjają temu uzbrojone tereny inwestycyjne, wykwalifikowana siła robocza i zachęty administracyjno-podatkowe dla przedsiębiorców.

Aktywność władz lokalnych ukierunkowana jest na rozwój gospodarczy miasta. Z myślą o mieszkańcach i inwestorach systematycznie rozbudowywana jest infrastruktura oraz tworzone są miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Opracowane plany obejmują głównie obszar zabudowy mieszkaniowej oraz tereny atrakcyjne pod względem inwestycyjnym.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów