KPT: 2,2 mld zadeklarowanych nakładów inwestycyjnych

  • 10 stycznia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. KPT)

50 decyzji o wsparciu i ponad 2,2 mld nakładów inwestycyjnych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji to wynik działań krakowskiego Parku Technologicznego w 2019 r.

W ramach Polskiej Strefy Inwestycji Krakowski Park Technologiczny zajął drugie miejsce pod względem zadeklarowanych nowych miejsc pracy wśród spółek zarządzających strefami oraz pod względem liczby wydanych decyzji o wsparciu. Tym samym KPT znalazł się w czołówce spółek zarządzających PSI.

– To jest najlepszy strefowo rok w 22-letniej historii KPT. Chciałbym bardzo pogratulować zespołowi zaangażowanemu w ten sukces, ale nade wszystko małopolskim przedsiębiorcom, którzy dzięki odważnym inwestycjom i skromnemu wsparciu KPT mogą rosnąć szybciej. – komentuje Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT.

Największą tegoroczną inwestycją na terenie KPT była inwestycja firmy Orlen, która otrzymała decyzję o wsparciu w maju 2019 roku. Całkowita wartość wynosi 400  milionów złotych, a w ramach decyzji o wsparciu Orlen zainwestuje 300 mln złotych.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów