Goodman European Logistics Fund (GELF) pozyskał 550 mln euro nowych środków w ramach procesu podniesienia kapitału, na który popyt wyniósł łącznie 900 mln euro. 

Większość środków pochodzi od dotychczasowych udziałowców GELF. Fundusze pozyskano także dzięki dużemu zainteresowaniu ze strony nowych inwestorów. Dodatkowo, aby zaspokoić tak duże zainteresowanie, Goodman Group sprzedał część swoich udziałów w GELF, zmniejszając w nim swoje zaangażowanie do około 20 procent.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z dużego zainteresowania naszym funduszem wśród inwestorów. To dowód zaufania rynku, jeśli chodzi o ofertę GELF i prowadzoną przez Fundusz działalność. Tak duże zainteresowanie podniesieniem kapitału jest dowodem wysokiej jakości portfela inwestycyjnego Funduszu oraz wiary dużych inwestorów instytucjonalnych w atrakcyjność europejskiego rynku nieruchomości logistycznych – mówi Greg Goodman, prezes Goodman Group.

– Dzięki zdywersyfikowanemu portfelowi inwestycyjnemu oraz dostępowi do najlepszych aktywów logistycznych, GELF stwarza wyjątkową okazję do inwestowania w rynek nieruchomości logistycznych w Europie – mówi Emmanuel Van der Stichele, dyrektor GELF.

Emisja udziałów GELF nastąpiła po udanym zakończeniu przez Fundusz pierwszej w historii emisji obligacji denominowanych w euro w marcu tego roku o wartości 500 mln euro. W sumie Fundusz pozyskał w pierwszej połowie 2013 r. środki o wartości ponad 1 mld euro. Dzięki nim, GELF będzie mógł zainwestować 800 mln euro w dalszy rozwój.

– Sukces procesu zebrania nowego kapitału dodatkowo wspiera dotychczasową silną pozycję GELF na rynku europejskich funduszy logistycznych i otwiera mu dalsze możliwości rozwoju. Chcemy nadal umacniać naszą pozycję rynkową i pracować na rzecz dalszej dywersyfikacji naszego portfolio, ze szczególnym uwzględnieniem aktywów w kluczowych lokalizacjach w Europe – dodaje Emmanuel Van der Stichele.

Należący do Grupy Goodman GELF jest największym w Europie funduszem nieruchomościowym. Jego portfel obejmuje 95 aktywów w 11 krajach o wartości 1,9 mld euro. Na koniec marca 2013 r. wskaźnik zajętej powierzchni w aktywach GELF wyniósł  97 procent.