Czy sejf S1 jest bezpieczny?

  • 26 listopada 2023
  • Artykuł partnera

Czy sejf S1 jest bezpieczny?

Sejfy domowe to coraz popularniejsze skrytki, w które inwestuje mnóstwo osób przechowujących swoje kosztowności w domach i mieszkaniach. Planujesz kupić sejf, ale nie wiesz, jak wybrać odpowiedni model? Jaka klasa bezpieczeństwa będzie odpowiednia? Czy norma S1 dla domowego sejfu jest wystarczająca? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w poniższym artykule. Przygotowaliśmy najważniejsze informacje o sejfach klasy S1 i ich praktycznych możliwościach zastosowania.

Klasa bezpieczeństwa sejfu – do czego służy skrytka w klasie S1?

Najpopularniejszą grupą skrytek domowych są sejfy o klasie bezpieczeństwa S1. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych dotyczące przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji taka odmiana sejfów jest polecana przede wszystkim do przechowywania broni.[1]

Jeśli interesuje Cię naprawdę dobry sejf na broń S1, koniecznie weź pod uwagę ofertę Hartmann Tresore. W sprzedaży znajdziesz profesjonalne i certyfikowane sejfy, które idealnie nadają się do przechowywania kosztowności domowych i nie tylko.

Sprawdź też ofertę Hartmann Tresore i zamów najlepszy sejf na broń zgodny z obowiązującymi normami bezpieczeństwa: https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-na-bron/sejfy-s1/lista.

Praktyczne zastosowanie sejfów na broń w klasie bezpieczeństwa S1 to m.in. przechowywanie:

  • biżuterii,
  • papierów wartościowych,
  • gotówki,
  • prywatnych dokumentów z klauzulą poufności.


Uwaga! Sejfy o klasie bezpieczeństwa S1 chronią mienie tylko do wartości ok. 60 000 złotych. Przekroczenie tej kwoty nie jest trudne. Z tego względu pomyśl o inwestycji w sejf w wyższej klasie, np. S2, szczególnie jeśli zależy Ci na przechowywaniu wyjątkowo wartościowych kosztowności w swoim domu.

Rozmiary sejfów S1 – co warto wiedzieć?

Wymiary sejfu o klasie bezpieczeństwa S1 powinny być zawsze większe niż obecne zapotrzebowanie. Dlaczego? Dzięki temu w razie potrzeby zawsze zmieścisz w skrytce więcej kosztowności, których z czasem może przybywać. Pancerny schowek o klasie bezpieczeństwa S1 powinien być dopasowany nie tylko do wielkości przechowywanego mienia, ale także do miejsca, w którym zostanie zamontowana skrytka.

To szczególnie ważne, jeśli w grę wchodzą sejfy na broń. Te powinny być na tyle duże, aby wewnątrz schowka pancernego zmieściła się broń, amunicja oraz akcesoria strzelnicze. Jeśli zamierzasz przechowywać w swoim domu wartościowe rzeczy i nie chcesz ryzykować kradzieżą, koniecznie postaw na sejf w klasie bezpieczeństwa S2.

Zalety sejfów w klasie bezpieczeństwa S1

Jest wiele powodów, dla których warto wybrać sejfy pancerne o klasie bezpieczeństwa S1. To przede wszystkim:

  • Pełne bezpieczeństwo przechowywania kosztowności oraz broni palnej.
  • Wysoka trwałość. Sejfy S1 od Hartmann Tresore wyróżniają się ponadczasową wytrzymałością. Są budowane tak, aby chronić mienie nawet przed długotrwałym oddziaływaniem ognia.
  • Estetyka wykonania. W Hartmann Tresore możesz zamówić sejfy na kosztowności w klasie S1, które są nie tylko bezpieczne, ale i estetyczne. Bez problemu zamontujesz je w ścianie lub w garderobie z zachowaniem wysokiej estetyki.


Zobacz więcej na stronie firmowej Hartmann Tresore.

Niemniej jednak sejfy na broń mają pewne wady. Przede wszystkim są nieco droższe, co może być problemem dla osób poszukujących oszczędności. Pomijając tę dość nieistotną wadę kluczowe atuty sejfów S1 to także: ogólnodostępność, wiele wersji gabarytowych do wyboru na rynku oraz wiele opcji montażu.

Podsumowując: właściwe przechowywanie broni, dokumentów oraz domowych kosztowności może odbywać się przede wszystkim wtedy, kiedy zainwestujesz w nowoczesny i trwały sejf o klasie bezpieczeństwa S1. To dobry wybór, jeśli stawiasz na jakość, bezpieczeństwo i sprawdzone rozwiązania w zakresie ochrony mienia.

[2] https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20140001224

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów