Powstający w centrum warszawy obiekt mieszkalno-biurowy ma już dach. Firma Hochtief Polska  zakończyła realizację stanu surowego 44-piętrowego budynku.

Symboliczna wiecha zawisła na budynku 23 stycznia. Uroczystość zakończyła realizację stanu surowego 160-metrowej wieży w 20 miesięcy po rozpoczęciu budowy. Tacit Development Polska jest inwestorem obiektu, który powstał w ścisłym centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Grzybowskiego.

Projekt obejmuje realizację 44-piętrowej  wieży mieszkalnej z 252 wykończonymi mieszkaniami oraz pięciokondygnacyjnego budynku biurowo-usługowego. Wieża jest usytuowana na czterokondygnacyjnym podium, przeznaczonym na powierzchnie handlowo-usługowe (sklepy, restauracje) i biurowe. W części podziemnej przewidziano parking z 299 miejscami postojowymi. Wybudowany obok budynek biurowo-usługowy zajmą kawiarnie, galerie oraz biura.

Powierzchnia całkowita obiektu wynosi ponad 53 000 m kw. Architekturę budynku wyróżnia prosta forma ostrej, zwartej pryzmy. Całkowicie przeszklona fasada o zróżnicowanej fakturze zapewnia niezwykły widok patrzącym z zewnątrz oraz maksymalne doświetlenie wnętrz. Dodatkowym atrybutem budynku, poza jego wysokim standardem wykończenia, jest prestiżowa lokalizacja, która zapewnia widok z okien na ul. Królewską, Ogród Saski i Stare Miasto.

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na połowę roku, a oddanie gotowych mieszkań pod klucz na pierwszy kwartał 2014 r.