Symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty Strabag rozpoczął budowę budynku biurowo – usługowego przy ul. Połczyńskiej w Warszawie. Umowa na realizację projektu została podpisana z firmą Trumpf Polska, która działa w branży zaawansowanych technologii obróbki blach, techniki laserowej. Wartość kontraktu to 16,5 mln zł netto. Prace budowlane właśnie się rozpoczęły i zostaną ukończone w kwietniu 2016 roku.

Inwestycja zokalizowana jest w zachodniej części stolicy, bezpośrednio przy dawnej szosie poznańskiej. W przyszłości na Bemowo zostanie doprowadzona druga linia metra, a wówczas naprzeciwko siedziby Trumpf wyrośnie nowa stacja Mory.

Zakres prac Strabaga obejmuje budowę dwukondygnacyjnego obiektu o kubaturze ponad 17 tys. m sześć. Na parterze zaprojektowana została strefa wystawiennicza z salą ekspozycyjną oraz część biurowo-konferencyjna. Pozostałe pomieszczenia biurowe i sale spotkań wraz z doświetlającym je dziedzińcem i zielonym ogrodem znajdą się na pierwszym piętrze. Wokół budynku przewidziany jest parking o powierzchni ponad 1,7 tys. mkw.

Nowy obiekt zostanie przekazany Inwestorowi w kwietniu 2016 roku. W tym samym roku Strabag zakończy również realizację dwóch innych warszawskich projektów: budynku mieszkalnego dla firmy 5th Avenue oraz inwestycji własnej Grupy Strabag, którą jest budynek biurowo-usługowy Astoria przy ul. Przeskok 2 w centrum Warszawy.