Grupa Robyg sfinalizowała z Millennium Leasing umowę leasingu zwrotnego, dotyczącą nieruchomości komercyjnej – Robyg Business Center.

Kwota transakcji wyniosła około 19,7 mln euro. W dniu 21 stycznia 2015 roku strony dopełniły umowy leasingowej z 22 grudnia spełniając warunek konieczny, jakim jest przeniesienie własności nieruchomości – ze spółki zależnej Robyg na Millenium Leasing. Termin odkupu nieruchomości przypada po 5 latach.

Robyg Business Center to centrum biurowo-handlowo-usługowe zlokalizowane u zbiegu alei Rzeczypospolitej i Południowej Obwodnicy Warszawy. Jest to 3-piętrowy budynek o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 tys. m kw. Na każdej kondygnacji do dyspozycji najemców będzie powierzchnia użytkowa, z przeznaczeniem na lokale handlowe, usługowe oraz biura.

- Podjęcie przez Grupę Robyg decyzji o refinansowaniu projektu Robyg Business Center było podyktowane osiągnięciem jak najlepszego zwrotu z inwestycji. Transakcja ta umożliwiła spółce uwolnienie środków zainwestowanych w nieruchomość w celu dalszego rozwoju biznesu. Priorytetem Grupy ROBYG jest dynamiczne rozwijanie prowadzonej działalności deweloperskiej. W tym celu spółka dokłada wszelkich starań aby odpowiednio zoptymalizować koszta prowadzonego biznesu. Dzięki realizowanej przez Zarząd strategii – Grupa Robyg – cieszy się niesłabnącym zaufaniem zarówno Klientów, jak i rynku finansowego co przekłada się na sukces firmy. Szeroka oferta, dynamiczne reagowanie na potrzeby rynku – w tym uzupełnianie banku ziemi i uruchamianie kolejnych budów – oraz wysoka płynność to elementy, które pozwalają ze spokojem patrzeć na przyszłość firmy i sprawiają, że założona przez Zarząd kontraktacja na poziomie 2100-2300 lokali w kolejnych latach jest możliwa do zrealizowania – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg SA.