Grupa Pekabex zakończyła montaż konstrukcji prefabrykowanej nowego zakładu produkcyjnego Mennicy Polskiej, powstającego na warszawskiej Białołęce.

Obiekt wznoszony jest na 2-hektarowej działce przy ul. Annopol w Warszawie, na terenie dzielnicy Białołęka. Do nowej hali o powierzchni 7 800 metrów kwadratowych Mennica Polska planuje przenieść produkcję monet z centrum stolicy. Generalnym wykonawcą nowego zakładu produkcyjnego jest Grupa Pekabex.

– W poniedziałek, 18 maja, zamontowaliśmy ostatni element konstrukcji prefabrykowanej. Wyprodukowaliśmy, dostarczyliśmy na plac budowy i zamontowaliśmy łącznie 203 elementy, w tym słupy i belki wykonane w technologii zbrojenia tradycyjnego (żelbetowe) oraz belki i dźwigary dachowe wykonane jako elementy sprężone. Pozostałe prace postępują zgodnie z planem, a w przypadku niektórych nawet nieco wyprzedzamy harmonogram – powiedział Przemysław Borek, prezes Pekabex Bet, spółki z Grupy Pekabex odpowiedzialnej za realizację projektu.

– Budowa hali produkcyjnej dla Mennicy Polskiej to jeden z tych projektów, w przypadku których wykorzystaliśmy unikalne kompetencje Grupy Pekabex w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji, a więc odpowiadamy nie tylko za produkcję i dostawę elementów prefabrykowanych, lecz również za montaż konstrukcji na placu budowy oraz wykonanie towarzyszących prac budowlanych, w tym związanych z infrastrukturą zewnętrzną – wskazał Przemysław Borek.

Zakończenie wszystkich prac realizowanych przez Grupę Pekabex przy budowie nowego zakładu Mennicy planowane jest na październik 2015 r.