Już pod koniec sierpnia zostaną zakończone prace adaptacyjne w historycznym budynku znanym jako Mała Pasta. Inwestor BL Investment Trust postanowił przeprowadzić generalny remont adaptując obiekt na nowoczesny budynek biurowy wyposażony m. in. w klimatyzację, techniczne podłogi oraz windę firmy KONE. Najwyższa kondygnacja zostanie poddana rozbudowie, w wyniku której powstanie nowoczesna, przeszklona i świetnie doświetlona naturalnym światłem przestrzeń biurowa. 

Inwestycja  jest  zlokalizowana w samym centrum Warszawy w sąsiedztwie Placu Konstytucji na ulicy Pięknej 19. Całkowita powierzchnia nieruchomości, składającej się z sześciu kondygnacji, to 2200 mkw.

Mała Pasta została wybudowana w latach 1936-1938, należała do kompleksu budynków centrali telefonicznej Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonów, czyli poprzednika TPSA. Projekt stworzył  arch. Józef Napoleon Czerwiński (1871-21.01.1940), autor wielu budynków w Warszawie. Styl Małej Pasty można określić jako modernizm okresu międzywojennego. W czasie Powstania Warszawskiego o budynek toczyły się ciężkie walki, w wyniku których budynek został zdobyty przez powstańców, co upamiętnia tablica pamiątkowa na elewacji.

Inwestor zdecydował się na realizację tego projektu przede wszystkim ze względu na lokalizację, a także historyczny charakter obiektu. Ścisłe centrum stolicy, w sąsiedztwie ambasad i Traktu Królewskiego, gwarantuje powodzenie w szybkiej komercjalizacji. Największe zainteresowanie w wynajęciu powierzchni biurowej wykazują firmy prawnicze i doradcze oraz podmioty publiczne. Deweloper prowadzi również zaawansowane rozmowy z restauratorem, który zamierza otworzyć ekskluzywną restaurację w przyziemiu. Komercjalizacją budynku zajmuje się Kancelaria Brochocki.