Erbud SA zakończył budowę jednego z największych i najbardziej ekologicznych obiektów biurowych w Polsce – Eurocentrum Office Complex Faza 1 w Warszawie. Inwestycja za ok. 234 mln zł została zrealizowana zgodnie z harmonogramem w terminie dwóch lat.

Eurocentrum Office Complex to piętnastokondygnacyjny biurowiec klasy A+ zlokalizowany przy Al. Jerozolimskich w Warszawie  o powierzchni najmu wynoszącej 40 tys. mkw.

- Eurocentrum Office Complex to kolejna czołowa inwestycja biurowa w Polsce zrealizowana przez spółkę Erbud przy zachowaniu najwyższych standardów budowanych z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań ekologicznych. Cieszmy się, że nasi partnerzy doceniają profesjonalizm zespołu Erbudu i powierzają nam realizację projektów najwyższej klasy - podkreśla Józef Zubelewicz, prezes Erbud SA.      

Eurocentrum powstało w oparciu o zasady zrównoważonego budownictwa, potwierdzone precertyfikatem LEED CS Gold. Wśród zastosowanych ekologicznych rozwiązań można wskazać m.in.: zewnętrzne żaluzje na elewacji, które ograniczają dostęp słońca do wnętrza budynku latem, systemy wentylacji i klimatyzacji z maksymalnym odzyskiem ciepła, energooszczędne oświetlenie, odbijającą światło membranę dachową, systemy inteligentnego sterowania instalacjami, w tym oświetleniem. Ponadto, wewnątrz budynku znajdują się elementy naturalnej zieleni, tworzące system wymiany powietrza i przyjazny mikroklimat.

- Eurocentrum jest największym biurowcem z ekologicznym precertyfikatem LEED zrealizowanym przez spółkę Erbud. Przy realizacji projektu wykorzystaliśmy ekologiczne rozwiązania takie jak na przykład samowznoszące się szalunki, co pozwoliło na oszczędność energii – powiedział Prezes Zubelewicz.

Powierzchnia użytkowa obiektu to ok. 70 tys. mkw. Prócz przyjaznej użytkownikom przestrzeni biurowej, powstała również prestiżowa przestrzeń usługowo-gastronomiczna o powierzchni  ponad 2 tys. mkw. W biurowcu powstał trzy kondygnacyjny parking podziemny na 612 miejsc postojowych oraz 158 miejsc naziemnych. Dla osób korzystających z komunikacji rowerowej przygotowano 162 miejsca postojowe oraz przebieralnie i prysznice. Inwestorem jest Grupa Capital Park, autorem projektu pracownia PRC Architekci.