Nowa inwestycja biurowa HB Reavis zostanie oddana do użytku w II kwartale 2015.

NAI Estate Fellows został wybrany zarządcą budynku biurowego Postępu 14 w Warszawie, należącego do HB Reavis.

- Postępu 14 będzie naszą trzecią inwestycją oddaną do użytku w Polsce i jednocześnie drugą, którą zdecydowaliśmy się powierzyć w zarządzanie NAI Estate Fellows. Firma zarządza już naszym biurowcem Konstruktorska Business Center. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z NAI Estate Fellows, dlatego zdecydowaliśmy się na jej rozszerzenie o nasz kolejny obiekt – mówi Stanislav Frnka, prezes zarządu HB Reavis Poland.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia naszej współpracy z HB Reavis o budynek Postępu 14. W obecnej chwili jesteśmy na etapie przygotowania nieruchomości do przyjęcia najemców. Trwają procesy przetargowe na obsługę techniczną oraz pozostałe serwisy. Pracujemy również nad przygotowaniem procedur budynkowych i regulaminów. Razem z właścicielem budynku opracowujemy także rozwiązania, które będą jak najlepiej służyć przyszłym najemcom Postępu 14, jak choćby oznakowanie wewnętrzne budynku czy ulokowanie stanowisk postojowych i infrastruktury dla rowerzystów – mówi Bartosz Pustuł, dyrektor Działu Zarządzania NAI Estate Fellows.

Postępu 14 to budynek biurowy klasy A o powierzchni 34 445 metrów kwadratowych zlokalizowany w biznesowej części  Mokotowa (u zbiegu ulic Marynarskiej i Postępu). Budynek tworzy dziesięć kondygnacji naziemnych przewidzianych pod powierzchnie biznesowe oraz podziemny dwupoziomowy parking. Na terenie obiektu znajdzie się stacja doładowania samochodów elektrycznych oraz ciekawie zaaranżowane wewnętrzne patio wraz z zieloną strefą relaksu. Oprócz części biurowej, na poziomie “0”zaprojektowano strefę usługowo-handlową, gdzie mieścić się będą restauracje, kawiarnie oraz sklepy. Postępu 14 to połączenie doskonałej architektury autorstwa pracowni Hermanowicz Rewski Architekci oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ekologicznych. Dzięki temu Postępu 14 to jeden z nielicznych w Polsce projektów biurowych, które w ramach precertyfikacji ekologicznej BREEAM oceniono na wysokim poziomie „Excellent”.