BBI Development, deweloper rewitalizujący tereny dawnej Fabryki Wódek "Koneser" na warszawskiej Pradze, otrzymał zezwolenie na budowę na terenie Kwartału Centralnego.

Prezydent miasta Warszawa, Hanna Gronkiewicz-Waltz, zatwierdziła projekt budowy oraz pozwolenie na budowę dawnego budynku Rektyfikacja (budynek K), który wchodzi w skład Kwartału Centralnego. Dodatkowo została zatwierdzona zmiana sposobu użytkowania tego budynku. Warszawski samorząd zatwierdził również projekt budowlany oraz wydał pozwolenie na budowę ze zmianą sposobu użytkowania dawnego "warsztatu mechanicznego" (budynek I). Są to pierwsze budynki w tej części projektu, które uzyskały pozwolenie na budowę.

Obydwa budynki wchodzą w skład Kwartału Centralnego, czyli części komercyjnej Centrum Praskiego Koneser. W sumie powstanie tam 11 budynków z powierzchnią handlowo-usługową oraz biurową. Pozwolenia na budowę pozwalają deweloperowi ruszyć z komercyjną częścią inwestycji. Na początku roku rozpoczęła się budowa części mieszkaniowej Konesera. Udzielenie pozwolenia na budowę w stosunku do budynku K oraz budynku I oznacza nowy etap w realizacji Kwartału Centralnego, który w zamierzeniach BBI Development ma być realizowany wspólnie z inwestorem zewnętrznym Liebrecht & Wood.