Awbud, w ramach konsorcjum, wybuduje osiedle mieszkaniowe wraz z dwoma biurowcami. Projekt zostanie zrealizowany w ciągu dwóch lat.

Konsorcjum, w skład którego wchodzą: Awbud S.A., Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego oraz Wojciech Wojciechowski Architekt, zawarło umowę na zaprojektowanie i wybudowanie osiedla mieszkaniowego dla Wojskowego Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Kwatera" w Warszawie w systemie "Zaprojektuj i wybuduj".

Kontrakt na 49,89 mln zł obejmuje realizację zadania w dwóch etapach. Pierwszy etap zakłada zaprojektowanie osiedla mieszkaniowego składającego się z dziesięciu wielorodzinnych budynków mieszkalnych liczących 736 mieszkań (161 dwupokojowych, 484 trzypokojowych i 91 czteropokojowych) o łącznej powierzchni użytkowej 51 200 mkw. i kubaturze 240 tys. msc. oraz biurowca o całkowitej powierzchni 6 tys. mkw. i kubaturze 22 tys. mszcz. wraz z garażami podziemnymi i naziemnymi.

Podczas II etapu zrealizowane „pod klucz” zostaną dwa pierwsze budynki mieszkalne kompleksu oraz biurowiec wraz z garażami.

Planowana inwestycja zrealizowana zostanie na działce o powierzchni przekraczającej 75 tys. mkw., zlokalizowanej przy ul. Gilarskiej w Warszawie (dzielnica Targówek). Termin realizacji to 24 miesiące od daty podpisania umowy.