Zabrze kończy uzbrajanie małej strefy ekonomicznej

  • 24 sierpnia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Zabrze kończy uzbrajanie małej strefy ekonomicznej

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu podpisał umowę z firmą Technical Solutions Sp. z o.o. na wykonanie wartej ponad 5 mln zł inwestycji. Zgodnie z planem, przedsiębiorcy w tej części zabrzańskiej „małej strefy ekonomicznej” będą mogli korzystać z nowej, w pełni uzbrojonej infrastruktury drogowej już wiosną przyszłego roku.

W ramach inwestycji wybudowanych zostanie 658 m drogi wraz z oświetleniem, ścieżką rowerową i chodnikiem, zjazdami do posesji oraz pełnym uzbrojeniem w sieci wod-kan. Nowa infrastruktura zostanie połączona z ulicami Magazynową i Pyskowicką rondem, które zapewni większe bezpieczeństwo niż zwykłe skrzyżowanie.

Miasto Zabrze pozyskało ponad 2,3 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację tego zadania. Dzięki inwestycji możliwa będzie sprzedaż kolejnych dwóch gruntów w tzw. „małej strefie ekonomicznej”. Infrastruktura ułatwi również funkcjonowanie istniejących już zakładów pracy.

– Rozpoczynająca się dziś inwestycja istotnie poprawi skomunikowanie działających w „małej strefie ekonomicznej” zakładów pracy. To rozwiązanie ułatwi funkcjonowanie takim firmom jak m.in. Electrolux, NMC czy Pionart, ponieważ samochody dostawcze nie będą musiały dokonywać już objazdu przez ul. Składową. Budowa tej drogi pozwoli także udostępnić dwa kolejne grunty dla nowych inwestorów. – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Miasto w ostatnich latach wybudowało na należących do gminy terenach ulicę Handlową. W ubiegłym roku powstał kolejny odcinek drogi, który pozwolił na utworzenie czterech działek inwestycyjnych na północ od ul. Handlowej. Budowa nowej drogi w ramach III etapu przedsięwzięcia pozwoli na udostępnienie kolejnych terenów, tym razem po stronie południowej. Gmina przygotowała tam dwie działki o łącznej powierzchni ponad 5 ha, które zostaną przekazane na sprzedaż po zakończeniu inwestycji. Obszar już dzisiaj cieszy się sporym zainteresowaniem biznesu, o czym świadczy realizowana właśnie przez firmę Panattoni Europe inwestycja. Amerykańskie przedsiębiorstwo buduje na tym terenie obiekt przemysłowo-magazynowy o łącznej powierzchni ponad 60 tys. mkw..

Warto przypomnieć, że miasto zainwestowało także 65 mln zł w uzbrojenie zabrzańskich terenów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul Ofiar Katynia. Sprzedanych zostało tam już 31 działek (blisko 90% powierzchni strefy). Dotąd swoje zakłady w zabrzańskiej strefie (liczącej 157 hektarów podzielonych na 45 działek o wielkości 0,5-21 ha) uruchomiło 15 firm, które zainwestowały ok. 500 mln zł i zatrudniły blisko 1,5 tys. osób.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów