Press Glass kupił 14 ha działkę inwestycyjną pod fabrykę w Dąbrowie Górniczej

  • 17 listopada 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Ewa Fudali-Bondel, pełnomocnik prezydenta miasta ds. rozwoju gospodarczego

Rozstrzygnięto przetarg na zakup prawie 14,4 ha działki inwestycyjnej w obszarze gospodarczym „Tucznawa” w Dąbrowie Górniczej. Przetarg wygrała firma Press Glass S.A., producent szyb zespolonych. Grunt inwestycyjny został sprzedany za 15 mln 129 tys. zł. 

Pod koniec roku, po dopełnieniu formalności związanych z zakupem i podpisaniu aktu notarialnego, Press Glass stanie się jej pełnoprawnym właścicielem.

– Dąbrowa Górnicza po raz kolejny udowodniała, że jest bardzo dobrą lokalizacją dla największych, prężnie rozwijających się inwestorów z całego świata. Tym razem polska spółka, Press Glass S.A, zamierza zrealizować inwestycję wartą 300 mln zł. – podkreśla Ewa Fudali-Bondel, pełnomocnik prezydenta miasta ds. rozwoju gospodarczego.

Press Glass to największy producent szyb zespolonych w Europie. Wytwarza je w 14 zakładach, zlokalizowanych w Polsce, Chorwacji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Ich dzienna zdolność produkcyjna sięga 30 tys. mkw. szyb. Wyroby firmy wykorzystywane są m.in. w oknach i drzwiach, ekranach akustycznych oraz fasadach biurowców i wieżowców. W portfolio Press Glass znajdziemy m.in. budynki w Nowym Jorku (m.in. Courtyard LIC by Marriott i 125 Greenwich Street), Katowicach (MCK), Warszawie (Hala Koszyki) i Wrocławiu (Sky Tower). W Dąbrowie Górniczej firma zadeklarowała inwestycję wielkości 300 mln zł i utworzenie 250 miejsc pracy.

 – Inwestycja Press Glass S.A. to kolejna inwestycja na terenie KSSE w tym roku. Dzięki naszym inwestorem możemy pochwalić się 66 decyzjami o wsparciu, ponad 3 mld deklarowanych inwestycji i ponad 2600 nowymi miejscami pracy. Dzięki temu przedsięwzięcia te w dłuższej perspektywie będą wpływały na rozwój naszego regionu. – mówi Janusz Michałek, prezes zarządu KSSE S.A.

W obszarze gospodarczym „Tucznawa” jest już sześciu dużych inwestorów. W październiku koreański koncern SK Innovation uruchomił tam produkcję separatorów do baterii litowo-jonowych. Od 2017 r. na tym terenie działa japońska fabryka NGK Ceramics, produkująca filtry cząstek stałych, robionych z węglika krzemu i stosowanych w samochodowych układach wydechowych. Działki inwestycyjne posiadają także Schade Polska (magazyny i logistyka), Outokumpu Distribution Polska (wyroby stalowe), Convert Paper (produkcja tektury) i Instanta (produkcja kawy).

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów