Polskie strefy ekonomiczne pomagają Ukrainie

  • 7 marca 2022
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot. freepik.com)

Zarządy wszystkich Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce przekazały ponad 2 miliony złotych dla Ukrainy, która walczy o wolność i suwerenność własnego państwa z rosyjskim okupantem.

Zebrane przez wszystkie czternaście Specjalnych Stref Ekonomicznych pieniądze, zostaną przekazane na pomoc humanitarną w Ukrainie.

– Naród ukraiński z wielką ofiarnością i odwagą broni swojej Ojczyzny i integralności terytorialnej. Naszym ludzkim i obywatelskim obowiązkiem jest pomoc naszym sąsiadom w tej tragicznej sytuacji. Wsparcie ze strony Specjalnych Stref Ekonomicznych to kolejna z inicjatyw, która jest wyrazem naszej solidarności z obywatelami Ukrainy dotkniętymi wojną. – powiedział minister rozwoju i technologii Piotr Nowak.

– Jestem przekonany, że ponad 2 miliony złotych przekazane przez  Specjalne Strefy Ekonomiczne przyczynią się do zapewnienia najpilniejszych potrzeb dla obywateli Ukrainy, którzy cały czas walczą o wolność swojego kraju i z niepokojem patrzą w przyszłość. Każda pomoc, szczególnie ta, która zabezpiecza najpilniejsze potrzeby mieszkańców Ukrainy, jest teraz cenna. – zaznaczył wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Pomoc humanitarna dla Ukrainy

Obywatele Ukrainy, którzy doświadczają wojny bezpośrednio w swoim kraju, potrzebują obecnie wsparcia w zaspokajaniu najbardziej podstawowych potrzeb życiowych – głównie żywieniowych i medycznych. Pilnie potrzebne są artykuły takie jak leki, opatrunki specjalistyczne i wszelkiego rodzaju pomoc medyczna, która wcześniej nie była wymagana na taką skalę.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów