Nowa inwestycja powstanie na terenie W-MSSE

  • 17 sierpnia 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Nowa inwestycja powstanie na terenie W-MSSE (fot. W-MSSE)

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydał 49 decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Otrzymała ją  brytyjska firma BANAIR Inc. Sp. z o.o.

– Gospodarki na całym świecie mocno ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy wydać kolejną decyzję o wsparciu w czasie kryzysu epidemicznego. W dodatku  zagranicznej firmie, która zdecydowała się na inwestycję w powiecie olsztyńskim. Jesteśmy cały czas otwarci i gotowi do przyjmowania kolejnych wniosków. – podkreśla Zbigniew Targowski, Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

BANAIR Inc. Sp. z o.o. jest producentem elementów systemów gospodarki magazynowej i transportu tj. hale namiotowe, regały, kontenery specjalistycznego transportu, rampy, najazdy, kontenery do pojazdów, kontenery z wyciągarką itp. Przedsiębiorstwo planuje utworzenie nowego zakładu produkcyjnego w miejscowości Słupy w gminie Dywity. Przedsiębiorca utworzy również własny ośrodek badawczo - rozwojowy, w którym będą testowane produkowane wyroby oraz będą prowadzone prace nad nowymi rozwiązaniami i produktami.  W związku z nową inwestycją firma zatrudni co najmniej 10 pracowników i poniesienie co najmniej 10 195 918 zł nakładów inwestycyjnych.

W  2020 roku Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A wydała 16 decyzji o wsparciu. Łączne  przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie 100 837 843 zł nakładów inwestycyjnych oraz  utworzenie 49 nowych miejsc pracy.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów