KPT: Trzy nowe decyzje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

  • 2 czerwca 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

(fot.freepik.com)

Krakowski Park Technologiczny wydał decyzje o wsparciu dla trzech, małopolskich firm, które zwiększą zdolności produkcyjne swoich przedsiębiorstw. Decyzje o wsparciu otrzymały: Biuro Techniczno-Handlowe BTH Import Stal sp. z o.o., Firma Produkcyjno-Handlowa „SZCZOT-MET” oraz K-Sport Polska Krzysztof Kafel.

Biuro Techniczno-Handlowe BTH Import Stal sp. z o.o. jest jednym z największych dystrybutorów stali nierdzewnej w Polsce. Od 1992 roku zaopatruje polski przemysł w wyroby hutnicze. W ramach inwestycji, przedsiębiorca planuje zwiększyć zaplecze produkcyjno-magazynowe oraz zakupić nowoczesne maszyny produkcyjne.
Wzrost produkcji wymaga budowy powierzchni magazynowej w Podłężu oraz dodatkowej powierzchni produkcyjnej - dwóch hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 40 tys. m kw., które zlokalizowane zostaną w Woli Batorskiej.

Inwestor zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości ponad 129 milionów złotych.

Firma Produkcyjno-Handlowa „SZCZOT-MET” Robert Pałczak jest producentem wysokiej jakości szczotek na oprawach drewnianych, które znajdują zastosowanie w domu, ogrodzie, a także przy pracach budowlano-porządkowych.

Nowa inwestycja będzie polegać na zmianie procesu produkcyjnego istniejącego przedsiębiorstwa, tj. rozszerzeniu i wdrożeniu nowych technologii w ramach parku maszynowego.

Inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowości Koźmice Wielkie w powiecie wielickim, w gminie Wieliczka. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 13 milionów złotych.

K-Sport Polska Krzysztof Kafel to producent i dystrybutor wysokiej klasy sprzętu treningowego. Przy tworzeniu produktów K-SPORT biorą udział zawodowi kulturyści, instruktorzy fitness i bokserzy, co sprawia, że sprzęt jest dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających klientów.

W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie proces produkcji - przedsiębiorca zamierza zakupić nowe sprzęty do już istniejącego zakładu oraz wybudować nową halę produkcyjną wraz z zapleczem magazynowym oraz techniczno–biurowym.

Inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowościach Rzepiennik Biskupi oraz Tuchów w powiecie tarnowskim. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 7 milionów złotych.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów