W Świętochłowicach (woj. górnośląskie) powstaje park handlowy Zgoda, którego otwarcie zaplanowano na koniec listopada. Inwestorem projektu jest firma Budecon S.A.

Park handlowy Zgoda budowany jest na granicy miasta Świętochłowice z Rudą Śląską. Całkowita powierzchnia najmu w obiekcie wynosi 2 000 mkw. W centrum będą znajdować się sklepy z branży odzieżowej, obuwniczej oraz drogeryjnej, a także elektromarket Media Expert. Klienci będą mogli skorzystać z parkingu na ok. 130 samochodów. Otwarcie parku handlowego planowane jest na koniec listopada tego roku.

- Budecon S.A. jest przedsiębiorstwem budowlanym z ponad 20-letnim stażem, wyspecjalizowaliśmy się w budowach obiektów handlowo-usługowych i produkcyjnych. Z uwagi na wymogi rynku podjęliśmy decyzję o stworzeniu własnej marki obiektów handlowych pod logiem B7, której pierwszymi inwestycjami będą Parki Cydr w Radzionkowie i Zgoda w Świętochłowicach. Dobraliśmy ich lokalizację tak, aby zagwarantować łatwy dostęp dla klienta zarówno pieszego, jak i mobilnego. To także interesujące miejsca dla najemców. Naszym założeniem jest stworzyć obiekty handlowe z rozpoznawalnym logiem, zrzeszającym lokalnych przedsiębiorców i znane marki – mówi Zygmunt Pucharski, prezes zarządu w przedsiębiorstwie Budecon S.A.

Inwestorem parku handlowego Zgoda jest przedsiębiorstwo inżynieryjno-budowlane Budecon S.A. S.A. Za komercjalizację obiektu odpowiada międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.