Na początku lipca miało miejsce uroczyste otwarcie nowej hali z udziałem przedstawicieli zarządu firm Eldisy-Gruppe, Vorwerk&Sohn, pracowników zakładu, reprezentantów Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz władz samorządowych. Wartość inwestycji to prawie 12 mln zł. 

W swoim zakładzie produkcyjnym w podstrefie Środa Śląska Vorwerk Dichtungssysteme Polska zatrudnia 310 pracowników. W ramach drugiego zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które inwestor otrzymał w 2013 roku, wybudowano nową halę magazynowo- produkcyjnej. Powierzchnia nowego budynku wynosi 5 000 mkw., z czego pomieszczenia socjalne i biurowe zajmują 600 mkw. Budynek dotychczasowej hali magazynowej z nowym obiektem jest powiązany łącznikiem o powierzchni 1500 mkw. Łączna powierzchnia obu hal wynosi 15500 mkw., w tym pomieszczeń socjalnych - 1200 mkw. Łączny koszt inwestycji wyniósł 2,7 mln euro.

Firma powstała w 2005 roku, w Komornikach k/Środy Śląskiej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej., przez pięć lat działała pod skrzydłami Vorwerk Dichtungssysteme z siedzibą w Zaberfeld. W 2010 roku stała się własnością firmy Eldisy-Gruppe, która rozpoczęło działalność w ramach koncernu Vorwerk. Główną działalnością inwestora jest produkcja elementów uszczelniających z EPDM dla przemysłu motoryzacyjnego, produkcja uszczelek do zastosowań w branży AGD oraz w branży budowlanej. Firma wysyła swoje produkty do takich klientów jak m.in.: Volkswagen, Audi, Mercedes Benz, Porsche, Bosch i Miele.