Na 30 ha działce inwestycyjnej powstanie nowy zakład Pepsico

  • 6 września 2021
  • TerenyInwestycyjne.infon

(fot. Pepsico)

W Środzie Śląskiej powstanie nowy zakład Pepsico. Powierzchnia działki inwestycyjnej, na której powstanie nowa inwestycyja wynosi 30 ha, a powierzchnia zabudowy 54 700 mkw. 

Budynek ma posiadać najwyższe parametry ekologiczne. Będzie to pierwszy na świecie zakład PepsiCo, którego rozwiązania projektowe będą dążyły do redukcji śladu węglowego już na etapie budowy. Zakład ma zostać wyposażony w zaawansowane i najbardziej efektywne technologicznie linie produkcyjne o najniższym zużyciu energii, wody i gazu na 1 kg produkcji. Budynek ma być zaopatrzony w instalację odzysku wody, ciepła technologicznego z konwersją ciepła na chłodzenie i ogrzewanie.

Z myślą o ochronie środowiska zainstalowana zostanie własna fotowoltaika na budynku biurowym oraz wysokiej klasy zakładowa oczyszczania ścieków, a także punkty zasilania samochodów elektrycznych. Zakład będzie neutralny klimatycznie.

– W Polsce inwestujemy i działamy już od 30 lat. Centralne położenie sprzyja rozwojowi naszej produkcji żywności w Europie Środkowej i Wschodniej. Jednak rozwój musi odbywać się w sposób zrównoważony – zależy nam na tym, aby nasze zakłady były najbardziej ekologicznymi obiektami nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. W Środzie Śląskiej tworzymy przyszłość produkcji żywności. Chcemy zbudować obiekt modelowy pod względem zrównoważonego rozwoju na terenie całej Europy. – Silviu Popovici, prezes PepsiCo na Europę.

Za budowę nowego zakładu dla Pepsico odpowiedzialna jest firma Budimex.

Wartość inwestycji wynosi ponad 350 mln zł. Realizacja kontraktu będzie przebiegała etapowo w latach 2021-2025.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów