Panattoni Europe ukończył inwestycję dla firmy logistycznej Nagel Group w Panattoni Park Święcice II. To pierwsza inwestycja na terenie parku.

Panattoni Europe ukończył prace budowlane nad obiektem magazynowym dla międzynarodowego operatora logistycznego - firmy Nagel Group. Inwestycja o powierzchni 12 000 mkw., z możliwością rozbudowy do 15 000 mkw., powstała w nowym kompleksie Panattoni Park Święcice II i będzie spełniać funkcję nowoczesnego centrum dystrybucyjnego.

Dodatkowo, Nagel Group jest najemcą obiektu w Panattoni Park Gliwice I (11 300 mkw. ) oraz w Panattoni Park Gdańsk (3 500 mkw. ). Łącznie operator logistyczny korzysta z blisko 27 000 mkw. powierzchni magazynowej dewelopera.

- Dynamiczny rozwój naszej firmy zadecydował o potrzebie stworzenia nowych centrów dystrybucyjnych. O wyborze Panattoni Europe na partnera naszych inwestycji zadecydował szereg kryteriów: zdolność do terminowej realizacji projektu, w tym posiadanie wolnych gruntów w ramach istniejących parków logistycznych, potwierdzenie realizacji projektu według specyfikacji technicznej na podstawie standardu Nagel-Group, lokalizację umożliwiającą pracownikom łatwy dojazd oraz dobry dostęp do istniejącej i planowanej sieci autostrad, możliwości rozwoju współpracy w przyszłości, a także poziom kosztów - komentuje Robert Katafiasz, prezes zarządu Nagel Polska Sp. z o.o.

Panattoni Park Święcice II to nowo powstały kompleks dystrybucyjny, który docelowo będzie składał się z dwóch obiektów o łącznej powierzchni 20 000 mkw. Pierwszym z nich jest inwestycją dla Nagel Group. Park został zlokalizowany na terenie gminy Ożarów Mazowiecki, niespełna 19 km od centrum stolicy, bezpośrednio przy trasie krajowej numer 2 (E30).