Nowa inwestycja w Kaliszu. Wybór lokalizacji nie był przypadkowy

  • 10 września 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Zakład Leviat w Kaliszu (fot. UM Kalisz)

Zakończyła się budowa zakładu produkcyjnego firmy Leviat – globalnego producenta innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu oraz sektora budowlanego, działającego w 60 lokalizacjach na świecie. Inwestycja o powierzchni 40 000 m kw. powstała w Kaliszu i zastąpiła dotychczasowy zakład firmy.  

W nowym obiekcie przedsiębiorstwo wytwarzać będzie szeroką gamę zamocowań technologicznych dla branży budowlanej. Realizacja powstała w Kaliszu, zaledwie 5 km od dotychczasowego obiektu firmy w Nowych Skalmierzycach. Niewielki dystans do większego obiektu pozwoli dalej korzystać z usług wykwalifikowanego zespołu, liczącego 350 osób oraz dalsze jego poszerzanie. Jednocześnie firma Leviat zwiększy moce produkcyjne oraz w większym stopniu wykorzysta potencjał dotychczasowej technologii i wyposażenia, co pozwoli na stabilny rozwój przedsiębiorstwa.

– Wybór tej lokalizacji nie był przypadkowy. Dzięki niej nasz dotychczasowy wyspecjalizowany zespół – ok. 350 osób - znajdzie zatrudnienie w nowej fabryce, na czym od samego początku bardzo nam zależało. Kalisz to także drugi co do wielkości ośrodek województwa wielkopolskiego, w ostatnich latach stał się również ważnym i prężnie działającym ośrodkiem akademickim z bardzo dobrym dostępem do rynku pracownika, dzięki czemu będziemy mogli zrealizować nasz cel nadrzędny – zwiększenie mocy produkcyjnych i w razie potrzeby zwiększenie zatrudnienia. – komentuje Mariusz Mucha, Managing Director, Leviat.

Najstarsze miasto Polski z perspektywami dla nowoczesnego biznesu

Miasto Kalisz dysponuje blisko 60 hektarami terenów inwestycyjnych, a także ogromnym potencjałem kadrowym – w Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej mieszka blisko 350 000 osób. Ponadto Kalisz jest doskonale zlokalizowany, w środku trójkąta Wrocław – Poznań – Łódź, trzech kluczowych ośrodków logistycznych Polski. Rozbudowana infrastruktura, doskonale przygotowane tereny inwestycyjne i sprawna współpraca z Urzędem Miasta Kalisz, utwierdziły firmę Leviat w decyzji o pozostaniu w regionie i rozbudowie właśnie w drugim największym ośrodku Wielkopolski. 

– Cieszy mnie, że strefa gospodarcza prężnie się rozwija. Obiekt powstał dla firmy działającej na rynkach światowych. Jest to najnowocześniejszy zakład firmy Leviat w Polsce. Pozwoli na zdecydowane zwiększenie mocy produkcyjnych, a to z kolei poskutkuje wzrostem zatrudnienia. Obecnie firma zatrudnia 350 osób, docelowo może ich być nawet 600. Jest to dobra wiadomość dla naszego miasta i regionu. – mówi wiceprezydent Kalisza, Grzegorz Kulawinek.

Za budowę zakładu była odpowiedzialna firma Panattoni, developer na rynku magazynowym.

– Doskonała współpraca i wzajemne zrozumienie Panattoni i firmy Leviat nie tylko pozwoliły dostarczyć obiekt, który spełnia wymagania najemcy, ale też zrealizować go w czasie, który pozwolił na utrzymania ciągłości produkcji. Sprawna kooperacja pozwoliła na realizację w terminie mimo procedur związanych z pandemią. – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów