Blisko 2 000 mkw. w zrealizowanym przez Echo Investment kompleksie biurowym Malta Office Park w Poznaniu wynajęła spółka Samsung Electronics Polska.

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. to część jednego z największych na świecie przedsiębiorstw branży elektronicznej - Samsung Electronics Co., Ltd.

Międzynarodowa firma została założona w 1969 roku. Obecnie - jako jeden ze światowych liderów w produkcji m.in. telefonów komórkowych i telewizorów - zatrudnia ponad 208 tysięcy pracowników w 58 krajach. Poznańskie biuro Samsung Electronics Polska w Malta Office Park zajmie departament badań i rozwoju.

Malta Office Park to zlokalizowany w Poznaniu nowoczesny park biurowy składający się z sześciu budynków, oferujących łącznie blisko 31 000 mkw. powierzchni pod wynajem. Najemcy i ich klienci mają do dyspozycji blisko 600 miejsc postojowych na parkingu nadziemnym i podziemnym. Cały kompleks został wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, system bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu. Projekt architektoniczny Malta Office Park powstał w poznańskiej pracowni architektonicznej Litoborski-Marciniak.

Realizacja Malta Office Park rozpoczęła się w sierpniu 2007 roku. Inwestycję zrealizowano w trzech etapach.