14 czerwca z wizytą w siedzibie PAIiIZ przebywał wicepremier, minister gospodarki Chorwacji Radimir Čačić oraz ambasador Republiki Chorwacji w Warszawie Ivan Del Vechio. Spotkanie było okazją do rozmów o chorwackich inwestycjach w Polsce.

Podczas spotkania goście i gospodarze dyskutowali nt. konkurencyjności i atrakcyjności inwestycyjnej Polski i Chorwacji oraz możliwości pozyskiwania inwestycji zagranicznych. Strony wymieniły także informacje nt. głównych partnerów handlowych obu krajów oraz kierunków napływu BIZ.

W spotkaniu, poza delegacją z chorwackiego ministerstwa gospodarki i ambasady Chorwacji uczestniczył również zastępca dyrektora departamentu promocji i współpracy dwustronnej MG Marek Korowajczyk, Bożena  Borkowska, I Radca, kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Zagrzebiu oraz przedstawiciele PAIiIZ, MG i WPHI. Rolę gospodarza pełnił członek zarządu PAIiIZ Marek Łyżwa.

Wg MSZ w 2011 r. chorwackie inwestycje w Polsce wzrosły o 1,2 mln EUR, a ich całkowita wartość wynosi 173 mln EUR, czyni z Chorwacji, obok Słowenii, kluczowego inwestora w Polsce z regionu Bałkanów. Chorwackie firmy głównie inwestują w Polsce w branży farmaceutycznej i spożywczej - firma Pliva przejęła Polfę Kraków i założyła swój ośrodek badawczy w Krakowie, zakład produkcyjny w Polsce ma również Podravka.