Dworzec Główny w Poznaniu przechodzi kompleksową modernizację. W ramach inwestycji powstaje cnetrum handlowe Poznań City Center, które będzie gotowe w tym roku. 

Do końca stycznia prace związane z budową żelbetowej konstrukcji Poznań City Center powinny zostać ukończone. Wznoszone przez węgierskiego inwestora, spółkę TriGranit Development Corporation, obiekty tworzące Zintegrowane Centrum Komunikacyjne będą w tym czasie ukończone w stanie surowym otwartym.

W marcu planowane jest zawieszenie wiechy, ZCK powinno do tego czasu w całości znaleźć się już  pod dachem.  W ostatnich dniach 2012 w okolicach Mostu Dworcowego wprowadzono zmienioną organizację ruchu w związku z rozpoczęciem budowy dróg dojazdowych do Poznań City Center. Na razie, dzięki sprzyjającej pogodzie wszystkie prace udaje się realizować zgodnie z przyjętym harmonogramem. Na placu budowy każdego dnia uwija się około tysiąca pracowników, swoje prace prowadzi kilkanaście firm wykonawczych.  Oddanie do użytku Poznań City Center zaplanowano na IV kwartał 2013 roku.

Zapraszamy do zapoznania się się z galerią przedstawiającą aktualny stan budowy.