NSG Group producent szkła dla budownictwa i motoryzacji zakończył kolejną inwestycję w Polsce. Uruchomienie drugiej linii do hartowania szkła w zakładzie Pilkington IGP w Szczecinie zwiększy produkcję szkła hartowanego o 40 proc., rozwijając sprzedaż produktów marki Pilkington m.in. na rynkach skandynawskich. 
 
NSG Group, właściciel Spółek Pilkington w Polsce, zdecydował o zakupie i uruchomieniu drugiego pieca hartowniczego w zakładzie Pilkington IGP w Szczecinie. Przeprowadzona inwestycja, o łącznej wartości 1,8 mln zł, umożliwi zwiększenie produkcji w obszarze szkła hartowanego, przeznaczonej na rynki krajowe i zagraniczne.
- Uruchomienie dodatkowej linii szkła hartowanego pozwoli zwiększyć moce produkcyjne zakładu w Szczecinie, ale także rozwinąć działania logistyczne Pilkington IGP, znacznie skracając terminy realizacji zamówień. Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie rynku szkłem hartowanym, wykorzystywanym w szybach zespolonych. Nowa linia produkcyjna pozwoli na dalszy rozwój sprzedaży produktów spełniających indywidualne potrzeby i zwiększy nasz udział w segmencie przetwórstwa szkła na rynki zagraniczne – głównie na rynki skandynawskie - mówi Krzysztof Granicki, prezes zarządu spółek Pilkington IGP i Pilkington Polska.

Inwestycja w Pilkington IGP w Szczecinie pozwoli poszerzyć wachlarz możliwości produkcyjnych fabryki. Uruchomienie drugiego pieca zwiększy moce produkcyjne zakładu o 40 proc., umożliwiając znaczne skrócenie terminów realizacji zamówień i szybkie dostawy do odbiorców. Obecnie drugi piec hartowniczy jest już zainstalowany i trwają testy produkcyjne. Do obsługi pieca został zatrudniony dodatkowy zespół pracowników, a właściwa produkcja ruszy w czerwcu 2013 r.