PBM Południe Development zakończył budowę kompleksu biurowego Inwestycja Kijowska, w którym powstało 8 tys. mkw. wysokiej klasy powierzchni biurowej i handlowo-usługowej. To jedna z nielicznych inwestycji biurowych realizowana na warszawskiej Pradze. 

Kompleks wybrało na swoją siedzibę już kilka firm. Na powierzchnię biurową na III i IV piętrze w budynku przy ulicy Brzeskiej 2 zostały podpisane umowy, a obecnie toczą się rozmowy z kolejnymi najemcami.  

W Inwestycji Kijowska interesującą całość tworzą odrestaurowana zabytkowa kamienica z 1869 roku, która zyskała nadbudowę oraz nowopowstały budynek o bardzo nowoczesnej bryle. Do odrestaurowanej kamienicy usytuowanej przy ulicy Kijowskiej 5 o pow. całkowitej ok. 3 tys. mkw. przylega nowy sześciokondygnacyjny budynek biurowy z recepcją i dwupoziomowym garażem podziemnym oferujący 5 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej.

Nowopowstały obiekt rozplanowany został w kształcie zbliżonym do litery L. Nad ulicą Wieczorkiewicza zaprojektowane zostało czterokondygnacyjne nadwieszenie, pod którym przebiega ruch drogowy. Elewacja z wejściem do budynku od ul. Brzeskiej ozdobiona została efektownym pylonem.

Zabytkowa kamienica została odrestaurowana według zaleceń konserwatora. Zachowane zostały stare mury zewnętrzne, poziomy układ elewacji i gzyms koronujący. Cenny budynek zyskał dodatkowo dwukondygnacyjną nadbudowę (piętro i antresola) oraz przeszklony przedsionek. Do oprawy portalu wejściowego wykorzystane zostało szkło, stal nierdzewna i płyty kamienne.

Inwestycja usytuowana jest na Prawym Brzegu Wisły w pobliżu Dworca Wschodniego i Stadionu Narodowego. W przyszłości w pobliżu znajdą się stacje metra. Projekt Inwestycji Kijowska powstał w warszawskiej pracowni Pastewka i Strój Architekci, a jego założeniem zostało w tym przypadku w pełni zrealizowane przez wykonawców. Kompleks swoją stylistyką wpisują się w otoczenie Starej Pragi.