Pierwsze centrum wyprzedażowe w Polsce – Factory Warszawa Ursus – zyska ponad 6 tysięcy mkw. nowej powierzchni handlowej. W nowoczesnych wnętrzach powstanie 30 dodatkowych sklepów. Przebudowa zbiega się z remontem infrastruktury drogowej wokół. Powstanie też większy parking.

Rozbudowa Factory Warszawa Ursus rozpocznie się na początku kwietnia tego roku. Otwarcie rozbudowanego centrum planowane jest na wrzesień 2015 roku.

- Factory Warszawa Ursus cieszy się niesłabnącym powodzeniem od prawie 12 lat, będąc pierwszą inwestycją firmy Neinver w Polsce i pierwszym centrum outlet w kraju. Chcemy utrzymać jego wiodąca pozycję na rynku, wykorzystując również zmiany infrastruktury drogowej w samej dzielnicy Ursus – mówi Agata Brzezińska, Country Manager Neinver Polska.
     
Na podziemnym parkingu zbudowanych zostanie 250 dodatkowych miejsc dla samochodów a całkowita liczba miejsc parkingowych zwiększy się do 1.000. Liczba sklepów zwiększy się z obecnych 80 do 110. Rozbudowa centrum będzie połączona z gruntownym odnowieniem istniejącego obiektu i dobudowaniu zupełnie nowych powierzchni.

Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest firma Agmet. Generalnym projektantem jest studio architektoniczne SUD Architectes.

Factory Warszawa Ursus przyjęło pierwszych klientów w grudniu 2002 roku jako pierwsze centrum wyprzedażowe w Polsce. W ubiegłym roku outlety Factory w Polsce odwiedziło 11,8 mln klientów. Neinver jest drugim operatorem centrów outlet w Europie (Polska, Hiszpania, Portugalia, Francja, Niemcy, Włochy) i liderem tego segmentu w Polsce (5 obiektów: Warszawa Ursus, Warszawa Annopol, Wrocław, Poznań, Kraków).