Lotnisko Chopina znalazło się w TOP10 najlepszych lotnisk w Europie w konkursie zorganizowanym przez portal Sleeping in Airports. To  drugie tego typu wyróżnienie dla warszawskiego portu.

Użytkownicy portalu Sleeping in Airports oceniali lotniska według czterech podstawowych kryteriów: komfortu wypoczynku, udogodnień dla podróżnych, czystości oraz jakości obsługi. Warszawski port docenili m.in. za miłą i pomocną obsługę, doskonałe oznakowanie terminala oraz darmowy i nielimitowany dostęp do Internetu. Uwagę oceniających zwróciły też możliwość licznych punktów ładowania laptopów i komórek oraz całodobowe restauracje i bary. Już po raz drugi Lotnisko Chopina w Warszawie znalazło się w czołówce najlepszych lotnisk Europy. Poprzednio wyróżnione zostało w ten sposób w 2013 r.

Pierwsze miejsce w kategorii lotnisk europejskich zdobyło lotnisko w Monachium, nieznacznie wyprzedzając Helsinki i Zurych. W najlepszej dziesiątce znalazły się również lotniska w: Porto, Tallinie, Amsterdamie, Atenach, Sztokholmie i Wiedniu. Na świecie zwyciężył port lotniczy Changi w Singapurze.