X Edycja konkursu "Grunt na Medal" już trwa

  • 2 marca 2023
  • TerenyInwestycyjne.pl

(fot. freepik.com)

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) wraz marszałkami 16 województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora zaprasza starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów do udziału w konkursie „Grunt na medal”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. 

Celem konkursu jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycję, a w efekcie przyczynienie się do zwiększonego napływu inwestycji do Polski.

Nagrodą w konkursie jest preferencyjne wskazanie zwycięskich terenów przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz urzędy marszałkowskie inwestorom zagranicznym, a także prowadzona przez PAIH i zarządy województw promocja tych terenów na forum międzynarodowym. 

Termin zgłaszania ofert do konkursu Grunt na Medal 2023 upływa 26 marca 2023 r. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie konkursu.  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w terminie do 15 grudnia 2023 r.

Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny. Można do niego zgłaszać tereny pod inwestycje przemysłowe z uregulowanym stanem prawnym, które są niezabudowane, a ich powierzchnia jest nie mniejsza niż 2 ha. Jednocześnie należy podkreślić, iż w konkursie mogą brać udział wyłącznie tereny inwestycyjne, które zostały wprowadzone do tzw. Generatora Ofert Inwestycyjnych (GOI), dostępnego na stronach PAIH.

– Warunkiem przyciągania inwestorów do regionu jest właśnie bogata oferta terenów inwestycyjnych. O jej rozwój w naszym regionie dba m.in. samorządowa inicjatywa Invest in Pomerania. Temu samemu służy konkurs „Grunt na medal”. – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Laureaci otrzymają niepowtarzalną szanse promocji swojej gminy czy powiatu, jako najlepszego miejsca do inwestowania. Dlatego zachęcam przedstawicieli gmin do zgłaszania terenów inwestycyjnych do tegorocznego konkursu „Grunt na medal”. – dodaje marszałek.

– Śląskie to od lat najlepsze miejsce do inwestowania w Polsce, ze znakomitą infrastrukturą i potencjałem. Zapraszam przedstawicieli gmin do zgłaszania terenów inwestycyjnych do kolejnej edycji konkursu Grunt na Medal. To okazja do promocji, a przede wszystkim szansa na przyciągnięcie inwestorów. – zachęca marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów