Nowoczesny inkubator logistyczny powstanie w Kieleckim Parku Technologicznym. To odpowiedź na potrzeby firm tu funkcjonujących oraz na rosnące zainteresowanie ofertą Parku ze strony nowych przedsiębiorstw.

- Jesteśmy w momencie kiedy Park osiągnął już stabilną pozycję i stał się miejscem rozpoznawalnym, kojarzonym z najwyższymi standardami. Zainteresowanie ze strony firm lokowaniem tu swoich biznesów jest ogromne, dlatego o przyszłości musimy myśleć wielotorowo. Stąd nasze działania nie tylko w kierunku budowy nowych przestrzeni biurowych, ale także udostępnianiu terenów pod inwestycje. Równocześnie ruszamy z pomysłem budowy inkubatora logistycznego – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT. Dodaje, że miejsce to potrzebne jest przedsiębiorstwom, które w Parku dynamicznie się rozwijają i oprócz biur potrzebują magazynów. – To nie będzie jednak standardowy obiekt, ale oparty na inteligentnych rozwiązaniach informatycznych. Chodzi o to, by jak najbardziej ułatwić korzystanie z niego. By użytkownicy mogli szybciej przyjmować i składować dostawy oraz poprawić dokładność procesu kompletowania zamówień – tłumaczy dyrektor.

Inkubator będzie mieć ok. 2200 mkw. powierzchni, stałą rampę przeładunkową, windę towarową oraz odpowiednią przestrzeń by móc jak najswobodniej poruszać się wózkami paletowymi i elektrycznymi. Całość podzielona zostanie na pomieszczenia magazynowe o różnej wielkości, do 200 mkw. Znajdą się tam również garaże. Najemcy będą korzystać z miejsca za pomocą aplikacji.

Na początku przyszłego roku zostanie ogłoszony przetarg na projekt, w wakacje ruszą procedury związane z budową i całość może być gotowa w czerwcu 2020 roku. Tymczasem już w przyszłym tygodniu KPT złoży wniosek o dofinasowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.