Do grona firm inwestujących w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dołącza Mubea Automotive Poland. Międzynarodowy producent komponentów motoryzacyjnych rozpoczął już rekrutację pracowników do fabryki, która będzie zbudowana w Ujeździe, na terenie podstrefy gliwickiej.

W regionalnym Parku KSSE w Ujeździe, na 14 hektarowej działce, Mubea Automotive Poland zbuduje swój pierwszy zakład produkcyjny w Polsce. Od 2016 roku będą w nim wytwarzane opaski zaciskowe i sprężyny talerzowe na potrzeby motoryzacji. Firma planuje zatrudnić łącznie 350 osób. Inwestor nie ujawnia całkowitej wartości inwestycji. Fabryka Mubea Automotive Poland jest drugim pod względem wielkości - po inwestycji japońskiej NGK Ceramics Polska - projektem inwestycyjnym realizowanym w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w 2015 roku.

W pierwszym półroczy do strefy napłynęło w sumie 20 inwestycji, dzięki którym powstać ma około 780 nowych miejsc pracy. Ich całkowita wartość szacowana jest na blisko 900 mln zł. Aż 6 nowych projektów będzie realizowanych na niedawno włączonych do strefy terenach Częstochowy, co świadczy o rosnącym zainteresowaniem tego obszaru wśród inwestorów