Knurów: Budowa zakładu Grupy Fortaco

  • 26 grudnia 2023
  • TerenyInwestycyjne.info

Budowa fabryki Fortaco w Knurowie (fot. UM Knurów)

Od kilkunastu tygodni trwają bardzo zaawansowane prace na terenach inwestycyjnych Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., w Knurowie.

Zarys nowych hal produkcyjnych widać już gołym okiem z okolicznych ulic miasta.

Grupa Fortaco, wiodący w Europie partner strategiczny branży ciężkiego przemysłu maszynowego, dostarczająca rozwiązania i technologie o zerowej emisji, zespoły, kabiny pojazdów i konstrukcje stalowe, rozpoczęła znaczący projekt rozbudowy mocy produkcyjnych w knurowskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Inwestycja typu greenfield obejmuje wybudowanie nowej fabryki o pow. 34 tys. metrów oraz wyposażenie jej w nowy sprzęt. Prace budowlane rozpoczną się w najbliższych miesiącach, a uruchomienie działalności zaplanowano na połowę 2024 roku. Zakład zlokalizowany w Knurowie zatrudni do 250 nowych pracowników.

– Inwestycja w Knurowie, ma na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych, zmniejszenie śladu środowiskowego i zapewnienie naszym klientom lepszej jakości, wymaganej przez zmieniające się technologie produkcyjne.
Grupa Fortaco rośnie organicznie i poprzez akwizycję, co wymaga zwiększenia mocy produkcyjnych. Zakład w Knurowie, usytuowany na przecięciu autostrad A1 i A4 ma być dostawcą dla innych fabryk grupy, zlokalizowanych w Europie Centralnej. Będzie wyposażony w najnowocześniejszy park maszynowy oraz zautomatyzowany i wysokim stopniu zdigitalizowany. Poprzez konsolidację dostaw stali w jednym miejscu pozwoli ograniczyć ślad węglowy związany z transportem materiałów oraz minimalizację strat produkcyjnych. Planowane nakłady inwestycyjne jakie poniesie inwestor na terenie Knurowa przekroczą 10 milionów EUR. – informuje wiceprezes Grupy Fortaco, Rafał Sornek.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów