Należące do GTC biurowce dobrze sobie radzą na rynkach regionalnych. Najemcy przedłużyli umowy we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie.

Firma Hewlett-Packard zdecydowała się pozostać w budynku Globis we Wrocławiu, w którym wynajmuje 6.600 mkw. powierzchni biurowej. HP jest głównym najemcą tej inwestycji, oddanej do użytku w 2008 roku i dysponującej łącznie blisko 16.000 mkw. powierzchni biurowej. Hewlett-Packard dodatkowo zabezpieczył możliwość wynajęcia dodatkowej powierzchni na potrzeby planowanej ekspansji w budynku. Budynek Globis Wrocław jest obecnie wynajęty w 100 proc.

W budynku Globis w Poznaniu, umowę wynajmu 1.500 mkw. powierzchni biurowej przedłużyło centrum medyczne LUX MED. Budynek ten został oddany do użytku w 2003 roku i był pierwszą inwestycją biurową zrealizowaną przez GTC w Polsce poza Warszawą. Znajduje się w nim blisko 14.000 mkw. powierzchni biurowej, obecnie niemal w całości wynajętej.

Z kolei w Centrum Biurowym GTC w Krakowie, składającym się z budynków Galileo, Newton i Edison (łącznie ponad 32,000 mkw. powierzchni biurowej), nadal będą działać firmy: Raiffeisen Bank (1000 mkw.), Citi Handlowy (700 mkw.) oraz Ergomed (300 mkw.). Aktualny poziom ogólnego wynajęcia Centrum Biurowego GTC wynosi 100 proc.

Wszystkie przedłużone umowy pozytywnie wpłyną na ogólny wskaźnik wynajęcia budynków GTC, a także na wycenę tych nieruchomości i poziom posiadanej przez spółkę gotówki.