Zakończyły się wszystkie prace przy wyposażeniu hotelu Mercure Bydgoszcz Sepia. Inwestor uzyskał także niezbędne pozwolenia na użytkowanie obiektu. Rezydują w nim już pierwsi goście.

Hotel składa się z dwóch części. Jedną stanowi stylowa wyremontowana kamienica z 1884 roku. Druga część powstała od podstaw na podwórzu niewielkiej 1500 metrowej działki. Hotel wyróżnia się nie tylko lokalizacja z widokiem na Stare Miasto, Wyspę Młyńską i Operę  Nova. Obiekt jest  niepowtarzalny ze względu na 85-metrowy taras widokowy na dachu kamienicy. Z tarasu będzie można korzystać w okresie wiosenno-letnim. Będzie on dostępny także dla bydgoszczan, którzy zechcą skorzystać z oferty hotelowego lobby baru.

Poza tym przy hotelu stanął pierwszy w Polsce zautomatyzowany parking. Na przestrzeni, którą zajmują dwa pojazdy będzie może zaparkować 14 samochodów. Inwestor 16 stycznia zaplanował publiczne otwarcie dla zaproszonych gości.

Projekt był współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość tej inwestycji  to około 32 mln zł. Inwestorem jest firma Cube. Czterogwiazdkowy hotel działa pod marką Mercure. Zatrudnienie w nim znalazło około 30 osób. Jednorazowo obiekt przyjmuje do 156 gości.