Bydgoszcz jest doceniana w biznesowych rankingach

  • 3 listopada 2020
  • TerenyInwestycyjne.info

Bydgoszcz jest doceniana w biznesowych rankingach

Miasto Bydgoszcz to dobre miejsce do inwestowania i jest doceniane w biznesowych rankingach. O atrakcyjności inwestycyjnej oraz właściwej strategii Miasta, ukierunkowanej na otwartość i zapewnienie możliwie najlepszych warunków do rozwoju gospodarczego, świadczą międzynarodowe wyróżnienia. 

Za jedną z najważniejszych nagród można uznać 1. miejsce w raporcie Banku Światowego „Doing Business in Poland 2015”, w którym niezależni eksperci uznali Bydgoszcz za miejsce, gdzie najłatwiej w kraju prowadzi się działalność gospodarczą.
 
Wśród wyróżnień, które otrzymała Bydgoszcz znalazły się również m. in.:

– drugie miejsce w Rankingu Miast organizowanym przez Polski Związek Firm Deweloperskich, jako jedno z najsprawniejszych miast w zakresie działalności administracyjnej w 2019 roku obejmującej wydawanie decyzji administracyjnych potrzebnych do realizacji projektów deweloperskich.
 
– pierwsze miejsce w kategorii „Emerging City of the Year” w konkursie CEE Shared Services and Outsourcing Award w roku 2019 – nagroda uzyskana już po raz drugi, konsekwentnie realizując kampanię „Bydgoszcz otwarta na outsourcing”, nasze miasto stało się w ostatnich latach jedną z najważniejszych lokalizacji dla inwestycji z sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce.
 
– Bydgoszcz została laureatem prestiżowego konkursu polskiej branży nieruchomości – CIJ Awards Poland 2017, uzyskując tytuł „miasta najbardziej przyjaznego inwestorom” – gala CIJ Awards Poland jest uznanym i prestiżowym wydarzeniem na polskim i europejskim rynku nieruchomości – zarówno biurowych, handlowych, przemysłowych, jak i mieszkaniowych.

– pierwsze miejsce w kategorii „Emerging City of the Year” w konkursie CEE Shared Services and Outsourcing Award w 2016 roku – organizowana przez wydawnictwo BiznesPolska gala wręczenia nagród jest jednym z największych wydarzeń branżowych sektora BPO/SSC w rejonie wschodniej i centralnej Europy, gromadzącym ponad 300 reprezentantów globalnych firm outsourcingowych, agencji rządowych, przedstawicieli samorządów i administracji publicznej;
 
– w 2015 r. w 6 edycji konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn Eurobuild, Bydgoszcz zwyciężyła w kategorii „Miasto przyjazne Inwestorom” – nagrody Eurobuild Awards to unikatowa inicjatywa, która w krótkim czasie wpisała się w kalendarz jednych z najważniejszych wydarzeń dla rynku nieruchomości komercyjnych w naszej części Europy.

Bydgoszcz jest największym miastem w województwie kujawsko-pomorskim oraz ósmym w kraju. Lokalizacja miasta, jego potencjał, wykwalifikowane kadry oraz bardzo dobry klimat dla nowych inwestycji powodują, że Bydgoszcz doceniają liczni inwestorzy lokujący w mieście kapitał. Potencjalnym inwestorom, zarówno krajowym, jak i zagranicznym, Bydgoszcz zapewnia szeroki wachlarz ofert inwestycyjnych typu greenfield, umożliwiając tym samym lokowanie nowych obiektów niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. 

Stały rozwój miasta zarówno na polu gospodarczym, ekonomicznym, naukowym, jak i kulturalnym pozwala umacniać jego pozycję w Polsce i Europie. Siłą Bydgoszczy są ludzie otwarci na świat, myślący innowacyjnie, doskonale wykształceni i pozytywnie nastawieni do życia. Atrakcyjność inwestycyjna Bydgoszczy to zasługa m. in.: konkurencyjnego, w porównaniu z innymi miastami, poziomu kosztów prowadzenia działalności, dostępności wykwalifikowanej kadry inżynierów, ekonomistów i specjalistów IT, odpowiednio przygotowanych terenów pod inwestycje oraz proinwestycyjnej i otwartej polityki władz miasta. 

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów