Dwie miejskie działki na terenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego znalazły nabywców. Mieszkańcy Białegostoku zyskają nowe miejsca pracy. Na planowanych tam inwestycjach skorzystają przedsiębiorcy i miasto.

Miasto rozstrzygnęło przetarg na sprzedaż dwóch działek inwestycyjnych położonych na Dojlidach w rejonie ulic: J. Kuronia i Myśliwskiej (771/36) oraz Św. Proroka Eliasza (788/22). Obie nieruchomości zostały kupione przez białostockie przedsiębiorstwa.

– Inwestycje na Dojlidach przyniosą korzyści białostoczanom, którzy znajdą tam nowe miejsca pracy. Firmy, które wygrały przetarg, planują łącznie zatrudnienie prawie 90 osób w swoich nowych obiektach. – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Nabywcą działki 771/36 jest firma Gastro Strefa z Białegostoku, która kupuje ją za 2 mln 582 tys. zł netto. W tym miejscu zamierza wybudować zakład produkcyjny, w którym będą powstawać półprodukty do gastronomii. Zakład będzie wyposażony w linie produkcyjne do produkcji i przetwórstwa mięsa oraz warzyw. Powstanie duża powierzchnia magazynowa. To zwiększy możliwości logistyczne i sprzedażowe przedsiębiorstwa. Gastro Strefa planuje w ciągu 3 lat zwiększyć zatrudnienie o 27 osób.

Drugą z działek – 788/22 – kupuje firma Cenergo Logistyka za ponad 1 mln 750 tys. zł netto. W tym miejscu zostanie wybudowane centrum logistyczno-magazynowe z zapleczem biurowym. Inwestycja pozwoli firmie świadczyć usługi magazynowania i składowania, przy wykorzystaniu zaawansowanych systemów informatycznych. Cenergo Logistyka planuje w ciągu 4 lat zwiększyć zatrudnienie o 61 osób.