Patrizia Immobilien AG sfinalizowała sprzedaż swojego biurowca Atrium International przy Al. Jana Pawła II w Warszawie spółce Strabag Real Estate.

To niezwykle atrakcyjna lokalizacja inwestycyjna na stołecznym rynku, gdzie miejscowy plan zagospodarowania dopuszcza realizację wieży biurowej o wysokości do 135 metrów.

Atrium International jest 6-kondygnacyjnym budynkiem biurowym, oferującym ponad 12 000 mkw. powierzchni najmu. Centralna lokalizacja budynku zapewnia dogodny dostęp do komunikacji miejskiej: stacji metra Rondo ONZ oraz licznych linii tramwajowych i autobusowych. W pobliżu znajduje się również Dworzec Centralny, bogata baza hotelowa oraz wiele restauracji i obiektów handlowych.
Centralny Obszar Biznesu jest jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

- To biznesowe serce regionu, do którego coraz chętniej relokują się wiodący gracze sektora bankowości, finansów i nowoczesnych technologii. Ze względu na bardzo ograniczoną podaż gruntów na warszawskim rynku, niejednokrotnie warunkiem realizacji projektu biurowego jest zakup starszego obiektu w celu modernizacji czy rozbudowy. To kierunek, który obiera coraz więcej międzynarodowych firm inwestujących w Warszawie i jeden z najważniejszych trendów w sektorze zarówno gruntów inwestycyjnych i innych nieruchomości inwestycyjnych w nadchodzących miesiącach. - mówi Daniel Puchalski, Dyrektor Działu Gruntów Inwestycyjnych, JLL

Sprzedającego reprezentowała firma JLL.