Od stycznia 2013 roku nowym Head of Capital Markets DTZ na Region Europy Środkowo Wschodniej (CEE) zostanie Del Chandler. Del Chandler będzie operował z warszawskiego biura DTZ i odpowiadać będzie za rynki Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Del Chandler, pełniący do tej pory funkcję Managing Director w Dziale Structured Leasing Services CEE ING Lease, obejmie nową funkcję wraz z początkiem 2013 roku. W ING Del Chandler spędził blisko 17 lat. Dział Capital Markets DTZ, pod nowym kierownictwem, będzie świadczył usługi klientom w trzech obszarach: rynków kapitałowych (Capital Markets), finansowania nieruchomości (Property Finance) oraz usługi restrukturyzowania instytucji (Institutional Restructuring Services).   

- Rozwój Działu Capital Markets w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pozwoli nam w jeszcze pełniejszym zakresie świadczyć usługi naszym klientom na tych rynkach. Pozwoli nam to także umocnić pozycję DTZ na tym obszarze – mówi Patrick Delcol, Country Head DTZ Polska. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Del Chandler dołączy do naszego zespołu. Jego doskonała znajomość rynków Europy Środkowej i Wschodniej oraz duże doświadczenie w zakresie świadczenia usług na rynkach finansowych i inwestycyjnych w tym regionie zaowocuje dodatkową wartością dla obecnych i przyszłych klientów DTZ – podsumowuje Patrick Delcol.

- Przez wiele lat miałem przyjemność przeprowadzania transakcji nieruchomościowych w obszarze ustrukturyzowanych instrumentów finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Na rynku, który charakteryzuje niepewność i niski poziom dostępnego kapitału dłużnego na finansowanie nieruchomości komercyjnych przy niższym niż akceptowalny poziomie dźwigni finansowej inwestorzy oczekują od doradców inwestycyjnych znacznie szerszego zakresu usług. Jako Head of Capital Markets w regionie CEE będę odpowiedzialny za dostarczanie kompleksowych rozwiązań z zakresu doradztwa inwestycyjnego oraz rozwiązań w zakresie pozyskiwania kapitału, co otworzy przed inwestorami możliwości powrotu na rynki Europy Środkowej i Wschodniej – mówi Del Chandler.