22 października odbędzie się już po raz kolejny Annual Business in Małopolska Meeting. Spotkanie odbywa się w Krakowie od 2009 roku i gromadzi liczne grono przedsiębiorców, polityków oraz samorządowców.

Wśród gości ABiMM byli m.in. prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski oraz profesor Edwarda C. Prescott, laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, a w 2014 roku gościem honorowym ABiMM była Komisarz Elżbieta Bieńkowska. Co roku na konferencji obecni są eksperci w dziedzinie gospodarczej, posłowie, europarlamentarzyści, władze województwa, przedstawiciele mediów regionalnych i ogólnopolskich oraz – przede wszystkim – przedsiębiorcy z regionu Małopolski.

Annual Business in Małopolska Meeting odbędzie się 22 października w nowej siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego. Siódma edycja wydarzenia upłynie pod hasłem „Małopolska – Europejski Region Przedsiębiorczości”. O Europie Regionów i Europie Ojczyzn zebrani porozmawiają z gościem specjalnym Bronisławem Komorowskim, byłym prezydentem RP. Podczas uroczystości wręczone zostaną Małopolskie Nagrody Gospodarcze.

Tegoroczne spotkanie będzie miało szczególny charakter. Region, obok Glasgow oraz Lombardii, otrzymał tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016. Małopolska jest pierwszym polskim laureatem tej nagrody.

Annual Business in Małopolska 2015 zainauguruje także działalność MPTI – odbędzie się w najnowocześniejszym w południowej Polsce parku ICT, wybudowanym przez Krakowski Park Technologiczny ze środków unijnych, z myślą o wsparciu rozwoju firm z tego sektora.