Totalizator Sportowy zaprezentował właśnie koncepcję zagospodarowania 150 ha obok Torów Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Jeszcze w tym roku TS chce zamknąć krótką listę partnerów, z którymi będzie budować halę, hotele, biura, pole golfowe i pasaż handlowy. Na razie do inwestora zgłosiło się ponad 170 zainteresowanych współpracą.

Koncepcję zagospodarowania terenu opracowało biuro architektoniczne Estudio Lamela. Przewiduje ona budowę hali w sąsiedztwie sortowni Poczty Polskiej. Wysoka na 28 m hala widowiskowo-kongresowa ma powstać obok służewieckiego toru wyścigów konnych i posiadać widownię na ok. 15 tys. widzów.

Inne planowane inwestycje to cztero-pięciogwiazdkowy hotel, który miałby powstać na terenie pomiędzy torem wyścigowym a torem treningowym. W jego pobliżu, od strony al. Wyścigowej, miałby powstać kaskadowy biurowiec o wysokości od dwóch do sześciu pięter (dla tego projektu Totalizator ma już wydane warunki zabudowy). Na miejscu dzisiejszych stajni planowany jest niewielki pasaż handlowy (około 6,8 tys. m kw. sklepów rozsianych w niskich pawilonach.

Do innych planowanych obiektów zalicza się jeszcze budowa drugiego dwu-, trzygwiazdkowego hotelu, budowa nowej trybuny (pod widownią mogą zostać ulokowane biura lub sale konferencyjne) oraz odbudowa 40-metrowej wieży ciśnień, która działała na Służewcu przed wojną, w które mogłaby się znaleźć np. restauracja.

Inwestor na razie nie chce mówić o kosztach inwestycji, ale szacuje, że mogą one przekroczyć pół miliarda złotych.