Kielce powiększyły bazę terenów inwestycyjnych

  • 16 stycznia 2024
  • TerenyInwestycyjne.info

Nowe tereny inwestycyjne w Kielcach w dzielnicy przemysłowej

Baza Nieruchomości Inwestycyjnych Urzędu Miasta Kielce wzbogaciła się o atrakcyjne działki położone w Kielcach w dzielnicy przemysłowej z przeznaczeniem pod produkcję i usługi.

Przy ul. Ściegiennego w Kielcach dostępna jest nieruchomość inwestycyjna o powierzchni 41 ha. Teren posiada dobrą komunikację: dojazd jest zapewniony drogą krajową nr 73, a następnie drogą lokalną. W obrębie terenu inwestycyjnego znajduje się także hala magazynowa o powierzchni 20 tys. m kw. w bardzo dobrym stanie technicznym. Hala ta może być przedmiotem osobnej umowy sprzedaży.

Nieruchomość objęta jest obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, aktualnie zmienianym w celu lepszego dostosowania do oczekiwań inwestorów. Prace dotyczą korekt układu komunikacyjnego oraz parametrów i wskaźników zabudowy, przy zachowaniu przeznaczenia terenu zgodnego z planem obowiązującym. Zmiana planu jest na zaawansowanym etapie, trwa opiniowanie projektu planu przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

W pobliżu nieruchomości zlokalizowany jest Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar, który w 2024 roku rozpocznie działalność naukowo-badawczą. Firmy z branż pokrewnych, w tym przedsiębiorstwa technologiczne, mogą w przyszłości rozwijać się na terenie inwestycyjnym w oparciu o współpracę z GUM.   

W pobliżu granicy terenu inwestycyjnego Kielce Ściegiennego 41 ha przebiegać będzie wschodnia obwodnica Kielc. Wpłynie to pozytywnie na atrakcyjność terenu w przyszłości. Działka ma także inne atuty: regularny kształt, duża powierzchnia, możliwość wydzielenia mniejszych plotów. Ponadto teren znajduje się w granicach miasta wojewódzkiego, co daje lepszy dostęp dla pracodawcy do kadr, zarówno pracowników technicznych, jak i absolwentów lokalnych uczelni.

Przedsiębiorcy mogą także skorzystać ze zwolnienia podatkowego w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Oferuje ona instrumenty wsparcia nowych inwestycji realizowanych przez przedsiębiorców na terenie całego kraju. W Kielcach poziom intensywności wsparcia należy do najbardziej atrakcyjnych w całym kraju: maksymalna intensywność pomocy publicznej dla dużych przedsiębiorstw wynosi 50%, natomiast dla średnich i małych firm zwiększa się odpowiednio o 10 i 20 punktów procentowych. 

Kielce - stolica województwa świętokrzyskiego

W klilcach mieszka 1,3 miliona ludzi. Rocznie na 9 wyższych uczelniach kształci się ponad 20 tys. studentów, co roku zaopatrując rynek pracy w kilka tysięcy absolwentów.

Położenie Kielc – w sercu Gór Świętokrzyskich, jednego z najstarszych łańcuchów górskich w Europie, oraz w sąsiedztwie dużych aglomeracji, w tym Warszawy i Krakowa – to jeden z największych atutów miasta i gwarancja dostępu do 10-milionowego rynku zbytu. Kielce leżą na skrzyżowaniu dróg krajowych i ekspresowych: S7, DK74 i DK73, między kluczowymi dla ruchu tranzytowego szlakami komunikacyjnymi: Bruksela-Katowice-Kijów i Berlin-Warszawa-Niżny Nowogród. Odległości od Kielc do największych polskich centrów rozwoju gospodarczego takich jak Warszawa, Kraków, Katowice przy Łódź wynoszą 120 – 180 kilometrów. Dzięki ekspresowej trasie S7 podróż do stolicy skróciła się do niespełna 2 godzin.

Dominującymi w mieście branżami są: metalowo-odlewnicza, maszynowa i motoryzacyjna, kongresowo-wystawiennicza. Pojawia się coraz więcej firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BSS), w tym branża IT i ITO. Rozwija się tutaj przemysł kreatywny i czasu wolnego, a także sektor usług medycznych i ochrony zdrowia.
 

Klimat do życia

Bliskość terenów zielonych oraz to, co miasto ma do zaoferowania swoim mieszkańcom po godzinach pracy to wymagania, których jeszcze kilkanaście lat temu zupełnie nie brano pod uwagę, a które obecnie sprawiają, że władze miasta podejmują szereg działań sprzyjających harmonizowaniu życia zawodowego i prywatnego swoich mieszkańców. W efekcie, Kielce zmieniły się w ostatnich latach w sposób spektakularny, zyskując dobrą opinię zarówno wśród mieszkańców, jak i inwestorów, stając się przy tym ciekawym przykładem, jak można dbać o komfort życia i jednocześnie tworzyć warunki do realizowania się zawodowo.

Jednym z działań zmierzających do poprawy warunków życia w mieście są zmiany w systemie transportu publicznego. W ostatnich latach modernizacji poddano najważniejsze trakty komunikacyjne, co zwiększyło przepustowość dróg miejskich. Obecnie podróż samochodem przez całe miasto nie zajmuje więcej niż 20 minut. W celu usprawnienia komunikacji miejskiej zmodernizowano tabor, wybudowano nowoczesne wiaty przystankowe, zainstalowano elektroniczne tablice informacyjne oraz wprowadzono elektroniczny system biletowy.

W granicach administracyjnych Kielc znajdują się obszerne tereny zielone – aż sześć z nich objętych jest ochroną rezerwatową. Miasto pokrywa sieć ścieżek rowerowych, którym z roku na roku przybywa dodatkowych kilometrów. W okresie wakacyjnym kielczanie korzystają z uroków basenu letniego, natomiast zimą mają do dyspozycji dwa stoki narciarskie oraz kryte lodowisko. Kielce posiadają również doskonałą bazę do uprawniania sportów wyczynowych takich jak wspinaczka górska czy spadochroniarstwo.

Władze miasta szczególną troską otaczają działania podejmowane w obszarach sportu i kultury, wspierając m.in. Centrum Geoedukacji czy też Kielecki Teatr Tańca. Organizowane są unikatowe imprezy, jak m.in. Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion czy MEMORIAL TO MILES Targi Kielce Jazz Festiwal – jedna z ważniejszych imprez jazzowych na artystycznej mapie Polski.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów