Ogłoszono przetarg na opracowanie wariantowej koncepcji zagospodarowania działki, oraz wielobranżowej dokumentacji projektowej do uzyskania pozwolenia na budowę Inkubatora Przedsiębiorczości w ramach I etapu Parku Przemysłowego Łomża. 

Nowy budynek ma posiadać 30 pomieszczeń biurowych (po 15 i 30 mkw.) dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą oraz dla małych firm. Ponadto znajdą się w nim pracownia informatyczno – multimedialna do obsługi szkoleń, sala konferencyjna, sala spotkań biznesowych, sala call center. W budynku znajdować się będzie również centrum przetwarzania danych (serwerownia), z której będą mogły korzystać powstające firmy informatyczne.

Budynek o powierzchni użytkowej 2 500 mkw. z przeszkloną elewacją ma stanąć na półtorahektarowej działce przy ul. Sikorskiego 166. Wyłoniony w publicznym przetargu projektant będzie miał 7 miesięcy na zrealizowanie zamówienia.

Budowa Parku Przemysłowego z Inkubatorem Przedsiębiorczości w Łomży ma zostać wpisana na tzw. listę podstawową projektów kluczowych realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Jeśli się na niej znajdzie, ma szansę na otrzymanie dofinansowania bez przechodzenia procedur konkursowych. Szacunkowy koszt I etapu budowy Parku to ponad 20 mln zł, w tym unijne dofinansowanie może sięgnąć 85 proc. (ok. 17 mln zł).

Podstawową działalnością Inkubatora będzie tworzenie warunków do działalności e-biznesu, przy wykorzystaniu potencjału łomżyńskich uczelni wyższych.