Zakłady Produkcyjne Nutricia w Opolu rozpoczęły budowę nowego wydziału produkcyjnego. Opolska NUTRICIA, w wyniku postępowania przetargowego, do współpracy przy najnowszym projekcie zaprosiła spółkę RD bud.

W ramach powierzonych prac generalny wykonawca przeprowadzi budowę wydziału produkcji skrobi przy budynku C2 na terenie Nuttricia Zakłady Produkcyjne w Opolu. Charakterystycznym elementem tej budowy są pomieszczenia produkcji planowane w systemie Cleanroom wg standardu ISO 14644-1 w klasie ISO 7, które wymagają szczególnej dbałości o wykończenie (np. odpowiednie bramy szybkobieżne i drzwi) oraz odpowiedniego uzbrojenia w instalacje – w szczególności wentylacji.

- W naszym zakładzie bezpieczeństwo wyrobów stawiamy na pierwszym miejscu. Produkujemy dla  szczególnej grupy konsumentów, którzy mają specjalne wymagania żywieniowe. Korzystamy z nowych technologii i wprowadzamy w firmie innowacyjne rozwiązania. Wybraliśmy zespół RD bud, który przedstawił nam pozytywne rekomendacje oraz posiadał doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji – powiedział Andrzej Drosik, dyrektor Nutricia Zakłady Produkcyjne.

- Cieszymy się, że Nutricia doceniła nasze kompetencje i powierzyła nam generalne wykonawstwo swojej inwestycji – mówi Eric Agnello, dyrektor generalny RD bud Sp. z o.o.

- Realizacja przewidziana jest w gęsto uzbrojonym terenie, który może stanowić wyzwanie podczas realizacji projektu. Budynek o konstrukcji masywnej, żelbetowo-murowej, ze względu na ograniczoną wielkość oraz plac budowy, wymaga sprawnej organizacji robót – dodaje Łukasz Olechnowicz, kierownik projektu.

Zgodnie z zapisami kontraktu, ten etap rozbudowy największej w Europie fabryki zajmującej się produkcją środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego potrwa  do marca 2016 r.