W Głogowie powstanie park logistyczny o powierzchni 20 ha

  • 29 października 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Panattoni Park Głogów

W Głogowie powstaje ponad 110 000 m kw. proekologicznej, zielonej powierzchni, a FM Logistic zajmie połowę pierwszego budynku. – informuje Panattoni.

Deweloper rozpoczął budowę Panattoni Park Głogów, który docelowo zajmie ponad 20ha, w tym 111 000 m kw. pod dachem. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent i pozwoli najemcom na znacznie ograniczenie emisji CO2 i zużycia energii. Pierwszym najemcą parku jest FM Logistic – międzynarodowy operator logistyczny, który zajmie niemal 35 000 m kw. i rozpocznie operacje w maju 2022 roku. 

Głogów – lokalizacja dla biznesu

Głogów staje się kolejną ważną lokalizacją na biznesowej mapie Dolnego Śląska.  Panattoni Park Głogów obejmie dwa budynki, a pierwszy z nich, o powierzchni 78 000 m kw., zostanie oddany do użytkowania już w maju 2022 r. Ekologiczne rozwiązania pozwolą na znaczne oszczędności, płynące z ograniczenia zużycia wody czy energii, a także wyraźne obniżenie emisji CO2. Najemcy skorzystają również na doskonałej lokalizacji parku i bliskim sąsiedztwie granicy z Niemcami.

– Na Dolnym Śląsku wybudowaliśmy już niemal półtora miliona m kw. powierzchni, ale region cały czas odkrywa swój niesamowity potencjał. Kiedy jeden rejon wydaje się już rozwinięty, pojawia się kolejny, doskonale położony, wprost stworzony pod międzynarodową działalność naszych klientów. – twierdzi Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni. – Idealnym przykładem jest Głogów, który właśnie zajął II miejsce w Dolnośląskim Plebiscycie Gospodarczym „Gwiazdy Biznesu” 2021, w kategorii Samorząd Przyjazny Biznesowi. Proinwestycyjna postawa władz pozwala miastu wykorzystać jego potencjał. W połączeniu z nowoczesną i proekologiczną powierzchnią od Panattoni, kolejna miejscowość staje się atrakcyjną lokalizacją dla liderów w wielu branżach, takich jak FM Logistic, nasz pierwszy najemca. – dodaje Kowalczyk.

FM Logistic – operator logistyczny działający na 3 kontynentach i w 14 krajach – wynajął w Panattoni Park Głogów 34 800 m kw. Firma rozpocznie operacje logistyczne w obiekcie w maju 2022 r. i tym samym skorzysta z licznych zielonych rozwiązań, które pozwolą ograniczyć emisję CO2, a także zużycie energii i wody. Zgodnie z najwyższym rynkowym standardem zostaną przygotowane również powierzchnie biurowe. Deweloper zadba o analizę pomieszczeń pod kątem odpowiedniej akustyki, komfortu termicznego czy dostępu światła dziennego. Operator docenił dotychczasową współpracę z Panattoni, doświadczenie firmy w realizacji zrównoważonych inwestycji, a także doskonałą lokalizację głogowskiego parku, która pozwala na sprawny transport zarówno na terenie Polski, jak i do krajów Europy Zachodniej czy Południowej.

– Nowa inwestycja Panattoni idealnie wpisuje się w plany strategiczne FM Logistic i potrzeby naszych klientów. – mówi Tomasz Oczkowski, Central Europe Commercial Director, FM Logistic. – Już wiosną 2022 ruszymy tutaj z obsługą logistyczną kanału e-commerce B2C na kilka rynków europejskich dla naszego nowego klienta. Widząc coraz większe zainteresowanie i zapotrzebowanie na lokowanie tego typu operacji w naszym kraju lokalizacja ta stwarza naprawdę duże możliwości szybkiego rozwoju. Niewątpliwie dodatkowym atutem obiektu są zastosowane zielone rozwiązania. Zrównoważony rozwój jest bowiem bliski nie tylko celom strategicznym FM Logistic, ale też wymaganiom klientów. Często już na etapie przetargu mają oni konkretne wymagania w tym obszarze. – dodaje Oczkowski.

Panattoni Park Głogów to kompleks z międzynarodowym potencjałem. Położony jest ok. 110 km od granicy polsko-niemieckiej i w podobnej odległości od granicy południowej z Czechami. Zaledwie 10 km dzieli park od drogi S3, głównego korytarza transportowego w regionie, łączącego Głogów z Zieloną Górą czy Szczecinem oraz pozwalającego na sprawny dojazd do autostrady A4 na południu oraz A2 na północy. Dzięki sąsiadującej z Miejską Strefą Inwestycyjną infrastrukturze, najemcy kompleksu będą mogli skorzystać także z transportu kolejowego. Doskonała lokalizacja i realizacja inwestycji według najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa sprawia, że Panattoni Park Głogów staje się idealnym wyborem dla każdego: w kompleksie doskonale odnajdzie się zarówno przedstawiciel branży logistycznej czy e-commerce jak i producent.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów