Duża transakcja na rynku magazynowym w Polsce

  • 27 grudnia 2021
  • TerenyInwestycyjne.info

Panattoni Park Kraków II

CBRE Investment Management, działając w imieniu swojego klienta, zakupiło portfolio Nexus od European Logistics Investment – platformy zarządzanej wspólnie przez firmy Griffin Real Estate, Redefine oraz Madison International Realty. Portfolio obejmuje obiekty logistyczne zlokalizowane w Polsce o łącznej powierzchni 211 803 mkw. Jest to jedna z największych transakcji pod względem wolumenu i wartości przeprowadzonych na polskim rynku magazynowym w 2021 roku.

Portfolio obejmuje osiem budynków funkcjonujących w ramach sześciu kompleksów magazynowych klasy A: Panattoni Park Warsaw Airport I, Panattoni Park Sosnowiec II, Panattoni Park Bydgoszcz II, Łódź Business Centre II, Panattoni Park Poznań V oraz Panattoni Park Kraków II. Wszystkie zostały zbudowane w latach 2015-2017 przez firmę Panattoni w join venture z Och-Ziff. Portfolio jest wynajęte w 94% i cechuje się dobrze zrównoważonym doborem najemców.

– Nasza transakcja jest przykładem wyjątkowej okazji, jaką należy określić nabycie dobrze zlokalizowanego portfela nieruchomości o tej skali w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w wysoce stabilnym sektorze logistycznym. Portfolio obejmuje obiekty w doskonałej lokalizacji i posiada dobrą historię najmu, a wszystko to wspierane jest silną dynamiką wynajmu w Polsce. Rynki lokalne, na których zlokalizowane są obiekty, mają również mocną pozycję – wszystkie sześć aktywów jest strategicznie zlokalizowanych w uznanych i rozwijających się centrach logistycznych w kraju. – powiedział Harald Flöer, Dyrektor Zarządzający CBRE Investment Management.

– Polska gospodarka zyskuje dzięki sile popytu konsumenckiego oraz inwestycjom w infrastrukturę transportową, co z kolei sprzyja przekształcaniu się łańcucha dostaw w Europie i przyspiesza rozwój e-handlu. Polski rynek logistyczny w czasie pandemii okazał się niezwykle stabilny. Z rynkiem o tak solidnych podstawach do wzrostu sektor ten nadal jest najlepiej prosperującą kategorią nieruchomości w Europie. Mocne podstawy rynkowe czynią portfolio Nexus bardzo atrakcyjnym zakupem dla naszego klienta. – skomentował Wojciech Szymaniuk, manager ds. transakcji, CBRE Investment Management.

– Sektor logistyczny jest oceniany obecnie jako jeden z najbardziej atrakcyjnych rynków inwestycyjnych. Coraz więcej zagranicznych inwestorów jest zainteresowanych lokowaniem kapitału w Polsce, która jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Europie. Podaż jest jednak wciąż niewystarczająca, aby zaspokoić stale rosnący popyt, dlatego inwestorzy przyglądają się również projektom o ugruntowanej pozycji. Świetny i dynamiczny rozwój platformy ELI przyciąga uwagę rynku – w ciągu zaledwie trzech lat trzykrotnie powiększyliśmy nasze portfolio. Projekty będące przedmiotem sprzedaży oferują dywersyfikację geograficzną i zapewniają długoterminową rentowność. – powiedział Nebil Senman, Partner Zarządzający w Griffin Real Estate.

– ELI odnotowuje wyjątkowy wzrost, a ekspansja platformy odbywa się zgodnie z rozwojem kluczowych węzłów logistycznych w całej Polsce: - Jako inwestor koncentrujemy się na długoterminowym wzroście wartości i naszym nieustannym priorytetem jest rozwój. Ogłoszona dzisiaj transakcja demonstruje, w jaki sposób platforma wykorzystuje możliwości rynkowe i korzysta z tego potencjału. – powiedział Pieter Prinsloo, CEO, Redefine Europe.

© Wszystkie prawa zastrzeżone Regulamin korzystania z artykułów prasowych. Zapytaj o licencję na publikację - licencja@terenyinwestycyjne.info

Podobne artykuły

ogłoszenia terenów inwestycyjnych

Dodaj ogłoszenie

Tereny inwestycyjne - prezentacje Oferentów