Jak poinformował wiceprezydent Łodzi Ireneusz Jabłoński, w trakcie tegorocznych targów przedstawiciele delegacji Urzędu Miasta Łodzi będą promować 48 nieruchomości inwestycyjnych, w tym 25 nieruchomości miejskich, 7 nieruchomości zlokalizowanych w gminach ościennych, 5 terenów objętych statusem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i 11 nieruchomości z rynku prywatnego. Najważniejszym terenem, dla którego będziemy poszukiwać inwestorów jest obszar Nowego Centrum Łodzi.

- Dużo miejsca poświęcamy nieruchomościom znajdującym się w Specjalnej Strefie Kultury. To są ponad 2 hektary w samym sercu miasta, położone między EC1 a dworcem. Liczymy na to, że tam wkrótce pojawi się jeden z najbardziej atrakcyjnych inwestorów, który zrealizuje funkcje, zapisane w planie miejscowym - mówi Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UMŁ. - Także oferty z Brójec, Lućmierza i Rzgowa prezentują się szczególnie atrakcyjnie. Bardzo solidnym punktem w naszej prezentacji są tereny należące do Agencji Mienia Wojskowego.

Targi Inwestycyjne MIPIM w Cannes, największe i najbardziej prestiżowe międzynarodowe wydarzenie związane z tematyką nieruchomości, rozpoczną się 15 marca 2016 roku. To już 27. edycja tego wydarzenia. Odwiedzi je ponad 21 400 uczestników z 89 krajów, w tym 4 800 inwestorów. Będą wśród nich najbardziej wpływowi gracze m.in. z sektora nieruchomości biurowych, mieszkaniowych, produkcyjno-magazynowych i handlowych, oraz przedstawiciele największych firm doradczych, umożliwiających dostęp to największej liczby projektów rozwojowych i źródeł kapitałowych na świecie. Przygotowanych zostanie 351 stoisk, które zajmą 19 000 m kw. powierzchni wystawowej. Ofertę zaprezentuje 2 445 wystawców.

Jak informuje wiceprezydent Ireneusz Jabłoński, dla Łodzi udział w targach to szansa na szeroką promocję oferty inwestycyjnej, a także możliwość nawiązania cennych kontaktów z potencjalnymi partnerami, które mogą zaowocować w kolejnych miesiącach konkretnymi umowami.

- Sytuacja geopolityczna sprawia, że Łódź może być najlepszym miejscem lokacji kapitału - bezpiecznym i dającym dobry zwrot - podkreślał wiceprezydent.

Partnerem Łodzi na tegorocznych targach w Cannes jest m.in. firma Ghelamco - deweloper budujący wraz z firmą Budomal obiekt na terenie NCŁ.